nagłówek h1

Przechytrzyć wąsatego

Zapraszamy do lektury artykułu, w którym Kasia Kozłowska opisuje swoje metody do łowienia sumów. Nasza karpiowa koleżanka, jak sama przyznaje od dłuższego czasu planowała zapolować na „wąsatego” drapieżnika.  

Dodano: 2018-11-26

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotowała dla Was Kasia? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>>
TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


 

Czytaj również: Yuri vs Goliat

Fragment artykułu:
Na pierwszy rzut oka wędkarstwo sumowe bardzo różni się od łowienia karpi, lecz tak naprawdę, jeśli się przyjrzymy dokładniej, to dostrzeżemy, że stacjonarny styl łowienia tych ryb może być bliźniaczo podobny do łowienia ukochanych karpi. Zdecydowanie trzeba jednak przyznać, że wachlarz sumowych technik jest znacznie szerszy od technik karpiowych.
Sumiarzy można podzielić na kilka grup. Na pewno część z nich preferuje łowienie tych ryb na spinning, czy verticala. Ja jednak zostaję wierna i wybieram metody stacjonarne. Do tak zwanej stacjonarki zalicza się łowienie na grunt bądź spławiki, czyli bardzo podobne elementy jak podczas łowienia karpi. Zazwyczaj używanymi przynętami w takiej sytuacji są żywe i martwe ryby, rosówki, pijawki itd.  

Polecamy artykuły

Szarpane pstrągi

Opowieści

Szarpane pstrągi

Każdy polski wędkarz interpretuje słowo „szarpak” jednoznacznie. Etymologia tego słowa jasno nam sugeruje i nasuwa niezbyt pozytywne skojarzenia. Niestety, amatorów tej „metody” nad naszymi wodami nie brakuje. Jeśli jednak czytacie ten tekst, by znaleźć sposób, jak wyrwać z wody nakrapian…

Kamil Zaczkiewicz

Najważniejszy jest klimat

Opowieści

Najważniejszy jest klimat

Dobra wyprawa to taka, która pozostawia dobre wspomnienia. Ryby czasem dopisują bardziej, a czasem mniej, jednak to zawsze klimat gra pierwsze skrzypce.

Wojciech Andrzejak

Sumy z płycizny

Opowieści

Sumy z płycizny

Do napisania tego artykułu zmusza mnie odwieczny problem „sumiarzy”, który nieustannie zauważam na portalach społecznościowych, a nawet w realu! Chciałbym, aby ten tekst rozwiał wszelkie wątpliwości związane z łowieniem wąsaczy w płytkiej wodzie. 

Piotr Boufał

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com