nagłówek h1

Przechytrzyć okonia

Na rybach, szczególnie w spiningu, trzeba wykazywać się dużą elastycznością i przewidywać co może mieć wpływ na brania. Na profilu Mikado trafiłem na ciekawy catch report Marcina Lasoty, który polował na okonie. Początkowo wyniki były średnie, ale trzeba kombinować. Przeczytajcie.

Dodano: 2019-12-14

"Wczorajszy dzień nie zapowiadał się dobrze - bardzo silny wiatr, deszcz, a do tego ryby, które zdecydowanie nie chciały współpracować. Długo szukaliśmy okoni i gdy w końcu udało się je zlokalizować, było ich zaledwie kilka. Sytuacja powtarzała się parę razy, dlatego doszliśmy do wniosku, że najpewniej odprowadzają stado i przez to nasza wyprawa może zakończyć się niepowodzeniem. Gdy napłynęliśmy na kolejną podwodną górę (namierzając przy tym okonie - na około 10 metrach), postanowiliśmy użyć dużego podbieraka i przytrzymać w nim kilka ryb. Wszystko po to, aby sprawdzić, czy nasza teza dotycząca odprowadzania stada jest prawdziwa. To był zdecydowanie strzał w dziesiątkę! Łowiąc wyłącznie w tym miejscu, udało nam się wyciągnąć ich prawie 60! Najlepiej tego dnia sprawdziła się przynęta Saira 14 cm 3D ROACH, a nasz wypad zakończyliśmy nie tylko bogatsi o nowe miejsca do wędkowania, ale również odkrywcze doświadczenia. Człowiek uczy się przez całe życie!"

Polecamy artykuły

Szczupakowe chwyty

Opowieści

Szczupakowe chwyty

Miniona niedawno majówka, to dla wielu wędkarzy początek spiningowego sezonu. Ci, którzy zaczęli łowy już na samym początku roku, również wypatrują tej daty z uwagi na zakończenie okresu ochronnego na szczupaki i bolenie. Jeden i drugi gatunek posiada rzeszę zwolenników, żeby nie powiedzieć, fan&oa…

Kamil Zaczkiewicz

Obalamy sumowe mity

Opowieści

Obalamy sumowe mity

Będzie to dość niecodzienny tekst, który dotyczył będzie obalenia wielu książkowych i internetowych mitów i legend, które dotyczą bezpośrednio sumowej natury.

Piotr Boufał

Współczesne rękodzieło

Opowieści

Współczesne rękodzieło

Wędkarstwo od dawien dawna związane jest z ręcznymi robótkami. Wszyscy lubimy improwizować i ulepszać nasz sprzęt, testować nowości i próbować nowych rozwiązań.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com