nagłówek h1

Przechytrzyć okonia

Na rybach, szczególnie w spiningu, trzeba wykazywać się dużą elastycznością i przewidywać co może mieć wpływ na brania. Na profilu Mikado trafiłem na ciekawy catch report Marcina Lasoty, który polował na okonie. Początkowo wyniki były średnie, ale trzeba kombinować. Przeczytajcie.

Dodano: 2019-12-14

"Wczorajszy dzień nie zapowiadał się dobrze - bardzo silny wiatr, deszcz, a do tego ryby, które zdecydowanie nie chciały współpracować. Długo szukaliśmy okoni i gdy w końcu udało się je zlokalizować, było ich zaledwie kilka. Sytuacja powtarzała się parę razy, dlatego doszliśmy do wniosku, że najpewniej odprowadzają stado i przez to nasza wyprawa może zakończyć się niepowodzeniem. Gdy napłynęliśmy na kolejną podwodną górę (namierzając przy tym okonie - na około 10 metrach), postanowiliśmy użyć dużego podbieraka i przytrzymać w nim kilka ryb. Wszystko po to, aby sprawdzić, czy nasza teza dotycząca odprowadzania stada jest prawdziwa. To był zdecydowanie strzał w dziesiątkę! Łowiąc wyłącznie w tym miejscu, udało nam się wyciągnąć ich prawie 60! Najlepiej tego dnia sprawdziła się przynęta Saira 14 cm 3D ROACH, a nasz wypad zakończyliśmy nie tylko bogatsi o nowe miejsca do wędkowania, ale również odkrywcze doświadczenia. Człowiek uczy się przez całe życie!"

Polecamy artykuły

Ni to mucha, ni to spinning, czyli pstrąg na jigi

Opowieści

Ni to mucha, ni to spinning, czyli pstrąg na jigi

Różne, często wydawać by się mogło zupełnie odmienne techniki wędkarskiego rzemiosła, mocno się przenikają. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku metod, którymi kusimy te same gatunki. Dziś, z racji rozpoczęcia sezonu na pstrągi, poruszę temat właśnie ich, jednak w sposób nieco odmienny niż zazwyczaj.

Kamil Zaczkiewicz

Wybierz swój motyw

Opowieści

Wybierz swój motyw

Czym chcesz fotografować, aparatem z matrycą 12 mln czy 42 mln pikseli? A może wolisz filmować w 4K i w roli zdjęć wystąpią stopklatki? A może z drona lub czymś na bazie Androida, w podczerwieni czy fotopułapką? Technika lśni swoim przepychem na sklepowych półkach, a ty musisz tylko wybrać.

Waldemar Ptak

Wywiad z Peterem Merkelem

Wywiad

Wywiad z Peterem Merkelem

Peter Merkel to jeden z najbardziej rozpoznawalnych łowców sumów w Europe, który ponad 12 lat współtworzy markę Black Cat, a do tego pracuje jako przewodnik wędkarski, nagrywa filmy i publikuje artykuły. Jak zaczęła się jego przygoda z wąsaczami oraz jak wygląda tworzenie sprzętu wędkarskiego? Zapr…

Jakub Dłubak

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com