nagłówek h1

Premiery dla spiningistów - Mikado 2020

Jak wspominaliśmy wcześniej przy okazji sprzętu sumowego, mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji nowości Mikado na 2020 rok nad zalewem Sulejowskim. Tym razem podzielimy się z wami wrażeniami z dziedziny spiningu. Kamil Czermiński z Mikado zaprezentował podczas krótkiego filmu kilka ciekawych zabawek.

Dodano: 2019-10-07

Bardzo ciekawą propozycją jest wędka Big Slide, krótka, o minimalistycznym designie i wybitnie szczytowej akcji. Ucieszy ona zwłaszcza łowców sandaczy na miękkie przynęty, ale sądzę, że łowiąc inne gatunki również będziecie usatysfakcjonowani. Odmienną wędką jest River Flow, dłuższa, lżejsza, o bardziej progresywnej charakterystyce. Dedykowana głównie do połowów jazia, klenia i okonia. Trzeci kij, to Mikado Fishing Team, owoc pracy testerów Mikado. Należy do szerokiego spektrum wędek spiningowych (choć nie tylko). Do pokazu Kamil wybrał wędkę ultra light o ciężarze wyrzutowym 1-7 g, do popularnego „dłubania” okoni. Bardzo ergonomiczna i starannie wykonana. Interesujące pozycje znajdziemy również w kategorii techniki bagażowej. Torba Sling Bag jest lekka i praktyczna. Jeśli cenicie wygodę to propozycja dla was. Wystarczy jeden ruch i torba jest pod ręką, drugi – torba znika z tyłu, a z przodu mamy tylko szeroki, niekrępujący ruchów pas. Dla łowiących na koguty, Mikado przygotowało bardzo przemyślane pudełko, które pomieści ogromny arsenał tych przynęt. Jeśli spinningujecie z łodzi, to torba EVA Heavy Duty będzie dla Was. Solidna torba, ze wzmocnionej, wodoodpornej pianki EVA pomieści mnóstwo sprzętu. Dodatkowo na bokach zawiera aż cztery uchwyty na wędki do transportu w pionie, co zabezpiecza kije przed uszkodzeniem.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu, z którego na pewno dowiecie się więcej.

Polecamy artykuły

Szczupakowe chwyty

Opowieści

Szczupakowe chwyty

Miniona niedawno majówka, to dla wielu wędkarzy początek spiningowego sezonu. Ci, którzy zaczęli łowy już na samym początku roku, również wypatrują tej daty z uwagi na zakończenie okresu ochronnego na szczupaki i bolenie. Jeden i drugi gatunek posiada rzeszę zwolenników, żeby nie powiedzieć, fan&oa…

Kamil Zaczkiewicz

Obalamy sumowe mity

Opowieści

Obalamy sumowe mity

Będzie to dość niecodzienny tekst, który dotyczył będzie obalenia wielu książkowych i internetowych mitów i legend, które dotyczą bezpośrednio sumowej natury.

Piotr Boufał

Współczesne rękodzieło

Opowieści

Współczesne rękodzieło

Wędkarstwo od dawien dawna związane jest z ręcznymi robótkami. Wszyscy lubimy improwizować i ulepszać nasz sprzęt, testować nowości i próbować nowych rozwiązań.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com