nagłówek h1

Premiery dla spiningistów - Mikado 2020

Jak wspominaliśmy wcześniej przy okazji sprzętu sumowego, mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji nowości Mikado na 2020 rok nad zalewem Sulejowskim. Tym razem podzielimy się z wami wrażeniami z dziedziny spiningu. Kamil Czermiński z Mikado zaprezentował podczas krótkiego filmu kilka ciekawych zabawek.

Dodano: 2019-10-07

Bardzo ciekawą propozycją jest wędka Big Slide, krótka, o minimalistycznym designie i wybitnie szczytowej akcji. Ucieszy ona zwłaszcza łowców sandaczy na miękkie przynęty, ale sądzę, że łowiąc inne gatunki również będziecie usatysfakcjonowani. Odmienną wędką jest River Flow, dłuższa, lżejsza, o bardziej progresywnej charakterystyce. Dedykowana głównie do połowów jazia, klenia i okonia. Trzeci kij, to Mikado Fishing Team, owoc pracy testerów Mikado. Należy do szerokiego spektrum wędek spiningowych (choć nie tylko). Do pokazu Kamil wybrał wędkę ultra light o ciężarze wyrzutowym 1-7 g, do popularnego „dłubania” okoni. Bardzo ergonomiczna i starannie wykonana. Interesujące pozycje znajdziemy również w kategorii techniki bagażowej. Torba Sling Bag jest lekka i praktyczna. Jeśli cenicie wygodę to propozycja dla was. Wystarczy jeden ruch i torba jest pod ręką, drugi – torba znika z tyłu, a z przodu mamy tylko szeroki, niekrępujący ruchów pas. Dla łowiących na koguty, Mikado przygotowało bardzo przemyślane pudełko, które pomieści ogromny arsenał tych przynęt. Jeśli spinningujecie z łodzi, to torba EVA Heavy Duty będzie dla Was. Solidna torba, ze wzmocnionej, wodoodpornej pianki EVA pomieści mnóstwo sprzętu. Dodatkowo na bokach zawiera aż cztery uchwyty na wędki do transportu w pionie, co zabezpiecza kije przed uszkodzeniem.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu, z którego na pewno dowiecie się więcej.

Polecamy artykuły

Sumy z wody po kolana

Opowieści

Sumy z wody po kolana

W mojej prawie 10-letniej przygodzie z wąsaczami łowiłem je w Polsce wieloma metodami oraz w wielu akwenach. Od środkowej, wielkiej Wisły po Wartę, Odrę, zbiorniki zaporowe, żwirownie czy jeziora. Każda z tych wód wymagała innego podejścia czy technik. Uważam, że to właśnie sumy z płytkiej wody są tymi najbardziej wyma…

Piotr Boufał

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Opowieści

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Kiedy świadomie zaczęłam łowić klenie, nawet te niewielkie sprawiały mi ogromną radość. Widok wyskakującej do smużaka ryby, budził we mnie ekscytację, którą ciężko opisać. Brodzenie rzeką stało się częścią mojego życia, jednocześnie sprawiając że kontakt z naturą był jeszcze większy. 

Karolina Błaszczak

Kręć się szpulko

Opowieści

Kręć się szpulko

Casting - metoda wędkowania-spinningowania przy pomocy multiplikatora, czyli kołowrotka z ruchomą szpulą. Przez ostatnie lata w Polsce stała się niesamowicie popularna, wyznacza nawet trendy nad wodą. Coraz więcej spinningistów sięga po multiplikatory, wędki z pazurem i próbuje swoich sił. 

Wojciech Szary

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com