nagłówek h1

POLSKA DRUŻYNA MISTRZEM ŚWIATA w spinningu !!!

Mamy to! Dryżyna z Polski została Mistrzem Świata a Tomasz Podkul Mistrzem Świata w klasyfikacji indywidualnej! 

Dodano: 2019-06-09

Na stronie pzw.org.pl czytamy:

„W tym roku areną XVII spinningowych Mistrzostw Świata z brzegu była rzeka Cere w miejscowości AURILLAC we Francji. W Mistrzostwach wystartowała rekordowa liczba 76 zawodników z 19 państw. Skład łowiący reprezentacji Polski PZW stanowili: z okręgu PZW Krosno Tomasz Podkul i Piotr Bałda, Łukasz Panas z okręgu PZW Wrocław, Marcin Romańczuk i Sebastian Mazur z okręgu PZW Katowice. Rolę pomocników na sektorach pełnił Brunon Akonom i Daniel Kowalski z okręgu PZW Gorzów Wlkp, Robert Sęp i Stanisław Wojdyła z okręgu PZW Krosno , Wojciech Miernik z Mazowieckiego okręgu PZW, Józef Wyspiański z okręgu PZW Wałbrzych, i Tomasz Gątarski z okręgu PZW Rzeszów. Polska Reprezentacja PZW rozpoczęła przygotowania do wyjazdu na mistrzostwa zgrupowaniem Kadry nad wodami okręgu PZW w Jeleniej Górze. W malowniczej scenerii Karkonoszy na rzece granicznej Izera zawodnicy szlifowali formę oraz omawiano scenariusze i taktyki z jakimi można będzie się spotkać na Mistrzostwach Świata".

"Sama Francja powitała reprezentacje deszczem i chłodem. Jednak z dnia na dzień robiło się cieplej co miało również wpływ na poziom rzeki Cere. Woda w rzece opadała i zmieniały się przepływy. Samo obejście sektorów i trening dały wiele pytań jak zachowają się ryby. Rzeka była bardzo urozmaicona. Miejscami woda z w rzece stała, miejscami pędziła z wielką siłą, raz było pytko raz głęboko. Dno piaszczyste ,żwirowe z kamieniami lub kamiennymi płytami. Rzeka posiada wiele urozmaiceń i z miejscami trudnymi technicznie ze względu na strome brzegowe burty lub dużą szerokość.
Pierwszy dzień rywalizacji przyniósł wiele odpowiedzi na pytania, ale i świetne wyniki Polskiej Reprezentacji PZW. Swój sektor wygrał Tomasz Podkul , drugie miejsce zajął Marcin Romańczuk, a Łukasz Panas był 9. Sebastian Mazur awansował w swoim sektorze z 3 na 2 miejsce po uwzględnieniu złożonego protestu za niezaliczenie prawidłowo złowionej ryby w pierwszej turze zawodów. Po pierwszym dniu Mistrzostw Świata atmosfera była gorąca nie tylko z powodu upału jaki panował we Francji ale z powodu ,że Polska reprezentacja PZW wyszła na prowadzenie w klasyfikacji drużynowej a Tomasz Podkul prowadził w klasyfikacji indywidualnej zawodów".

"W drugim dniu zawodów losy wyników mistrzostw decydowały się do ostatnich minut 8 tury. Różnice były minimalne, a każda kolejna ryba decydowała o wyniku końcowym. Z niecierpliwością oczekiwano na wyniki drugiego dnia . Swój sektor wygrywa w wielkim stylu drugi raz Tomasz Podkul , Sebastian Mazur był w sektorze 3, Marcin Romańczuk 4 a Łukasz Panas 8. To świetny wynik, ale reprezentacja Słowacji i Włoch odrabia punkty z pierwszego dnia. Podliczone punkty pokazują ,że po dwóch dniach rywalizacji Słowacja ma tyle samo punktów co Polska. Decydują więc małe punkty, a w nich Polska miała jeszcze przewagę z pierwszego dnia zawodów. Oczekiwano w wyjątkowym napięciu na oficjalne wyniki i gdy w końcu okazuje się ,że Polska po wielu latach szans zdobywa drużynowo Mistrzostwo Świata przed drużyną Słowacji i Czech. Tomasz Podkul zostaje indywidualnym Mistrzem Świata , radości nie ma końca".

"Tomasz Podkul – spinningowy Mistrz Świata 2019 : „ To moje 4 Mistrzostwa Świata jako zawodnik. Do tej pory za każdym razem czegoś małego brakowało, ale tu we Francji wszystko poszło po mojej myśli. Rzeka Cere bardzo mi odpowiadała. Skupiłem się na wysokiej skuteczności łowienia, a dzięki znakomitym opiekunom na sektorze mogłem to zrealizować. Dodatkowo Piotr Bałda przekazywał mi wiele cennych informacji, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Do tego wielki sukces drużyny, która od lat ocierała się o medal Mistrzostw Świata. Wszystko wyszło perfekcyjnie.”

"Trener Kadry i zawodnik Sebastian Mazur - Po trzech latach pracy i dwóch od stworzenia spinningowej ligi brzegowej Polska reprezentacja PZW odnosi swój wielki sukces zdobywając tytuł Mistrza Świata. Swój najlepszy wynik osiąga Tomasz Podkul zdobywając tytuł indywidualny. Wynika to z faktu wciąż rosnącego poziomu sportowego zawodników startujących w spinningowej lidze brzegowej. Zmianą do przednich lat w reprezentacji było wprowadzenie po dwóch opiekunów zawodnika na sektor, które ze względu na dużo ilość startujących we Francji zawodników były bardzo długie, bo ponad 800 metrów. Poziom najlepszych drużyn był bardzo wysoki. Świadczą o tym wyniki w klasyfikacji końcowej mistrzostw w których w 4 punktach sektorowych zmieściły się 4 drużyny co przy 4 łowiących ,4 sektorach i dwóch dniach rywalizacji to bardzo mało. Aby wygrać należało na 19 startujących zawodników w sektorze łowić na na poziomie 3,75 miejsca w sektorze. Mam osobiście nie małą satysfakcję prowadzić tak zdeterminowaną kadrę i wielką przyjemność ,że swoim 8 miejscem w zawodach przyczyniłem się również jako zawodnik do sukcesu reprezentacji. W odniesieniu do wyniku Tomasza Podkula to łowił w swojej lidze, na poziomie nie osiągalnych dla innych. W przyszłym roku Mistrzostwa organizuje Portugalia w Arcos de Valdevez. Z jakim efektem to zobaczymy".

Polecamy artykuły

Odrzańska gra w zespole

Opowieści

Odrzańska gra w zespole

Wędkarstwo sumowe to niewątpliwie gra w zespole. Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo nad wodą, ale podział obowiązków, proste, klarowne zasady i pracowitość często wpływają na nasz wspólny sukces.

Piotr Boufał

Gdy czas goni nas

Opowieści

Gdy czas goni nas

Bardzo miło czyta się opisy zasiadek trwających kilka dni. Jeszcze lepiej ogląda się filmy z takich wypadów. Wszystko jest spokojne, dopracowane i przemyślane. Zero pomyłek, piękne obrazy natury, robienie zestawów nad wodą, pogaduchy i drzemki. Ale czy tak jest zawsze? Piotr Bryling postara się opowiedzieć w swo…

Piotr Bryling

Tłoczny początek

Opowieści

Tłoczny początek

Sprzęt odkurzony lśni w promieniach czerwcowego słońca, kotwice ostre, plecionki napięte, silniki mruczą gotowe do pierwszego ślizgu. Klimat pierwszego dnia sezonu jest niepowtarzalny. Pomimo tej pięknej aury, pełnej pasji i determinacji, są tego dnia minusy, które potrafią skutecznie odstraszyć niektórych sumia…

Marek Gackowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com