nagłówek h1

Pokaż innym, co kochasz

Przekazanie w pigułce wiedzy fotograficznej lub tylko zarażenie was bakcylem tworzenia dokumentacji fotograficznej ze swoich wypraw z wędką jest ze wszech miar słuszne. Dlaczego tak uważam? Jestem o tym wręcz przekonany i wiem z praktyki, że zadowolony wędkarz jest lepszym człowiekiem.

Dodano: 2019-10-06

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Waldemar? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 5/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON

Aplikacja Android - >>>
TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 


Fragment artykułu:

Taki wędkarz wraca z wędkowania radosny lub co najmniej zadowolony i tym zadowoleniem dzieli się z innymi, np. pokazując zdjęcia. Taki wędkarz staje się życzliwy ludziom, rozsiewa dobre fluidy. To nie koniec dobrej roli fotografii: zadowolony fotografujący będzie lepiej dbać o motyw uwieczniany na zdjęciu, co w prosty sposób przekłada się na dbałość o ryby, łowisko, obozowisko, przyrodę, o nasze wspólne bezcenne środowisko. Nie wolno zapominać nawet na sekundę, że gdy wyginą ryby wkrótce straci walory biologiczne woda w rzekach i jeziorach, a my będziemy następni w smutnej kolejce jako konsumenci wody pitnej i biorcy wody do produkcji rolniczej.

Czytaj również: Kręć się szpulko!

Polecamy artykuły

Sumy z wody po kolana

Opowieści

Sumy z wody po kolana

W mojej prawie 10-letniej przygodzie z wąsaczami łowiłem je w Polsce wieloma metodami oraz w wielu akwenach. Od środkowej, wielkiej Wisły po Wartę, Odrę, zbiorniki zaporowe, żwirownie czy jeziora. Każda z tych wód wymagała innego podejścia czy technik. Uważam, że to właśnie sumy z płytkiej wody są tymi najbardziej wyma…

Piotr Boufał

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Opowieści

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Kiedy świadomie zaczęłam łowić klenie, nawet te niewielkie sprawiały mi ogromną radość. Widok wyskakującej do smużaka ryby, budził we mnie ekscytację, którą ciężko opisać. Brodzenie rzeką stało się częścią mojego życia, jednocześnie sprawiając że kontakt z naturą był jeszcze większy. 

Karolina Błaszczak

Kręć się szpulko

Opowieści

Kręć się szpulko

Casting - metoda wędkowania-spinningowania przy pomocy multiplikatora, czyli kołowrotka z ruchomą szpulą. Przez ostatnie lata w Polsce stała się niesamowicie popularna, wyznacza nawet trendy nad wodą. Coraz więcej spinningistów sięga po multiplikatory, wędki z pazurem i próbuje swoich sił. 

Wojciech Szary

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com