nagłówek h1

Piotr Bąk łowi potwora z Garony

Piotr Bąk, tester MADCAT Polska postawił poprzeczkę bardzo wysoko i wybrał się nad jedną z najbardziej wymagających rzek w południowej Fracnji - jak sam twierdzi był to jego jeden z najtrudniejszych wyjazdów na sumy w życiu.

Dodano: 2017-05-29

Pojawił się wpis Piotra o jego wypadzię nad Garonnę. Wspólnie z kolegą "Glanis Patrol" pojechali w nieznane, stawić czoła sumom z szybkiej wody! Poniżej znajdziecie kilka słów od chłopaków.

- Piotr Bąk: Pierwsza większa wyprawa tego sezony zakończona sukcesem. Garona rzeka w południowej Francji okazała się najtrudniejszym łowiskiem jakie do tej pory spotkałem i nie tylko chodzi o znalezienie ryby ale również o znalezienie odpowiedniego miejsca do wędkowania. Po raz kolejny nie zawiódł mój ulubiony zestaw vertykalny. Szukanie ryb wiąże się ze zwiedzaniem i zawiązywaniem nowych przyjaźnie i życzę wam ich jak najwięcej.

- Kolega Piotra: Moja narzeczona zawsze mi powtarzała, że te sumy zjedzą całe moje życie. Teraz zaczynam się bać, że któregoś dnia wydarzy się to naprawdę. A poważniej: Znaleźliśmy z Piterem w południowej Francji chyba najdzikszą rzekę w Europie; oboje zgodnie stwierdziliśmy, że to najtrudniejsze technicznie łowisko na jakim przyszło nam łowić i jakie kiedykolwiek widzieliśmy. Skały i głazy sterczące z wody, średnia głębokość 1.20m i rwące masy wody gotowe w każdej chwili roztrzaskać łódź o skały... Mrowie powalonych i zatopionych w całości drzew. Mimo, że temperatura wody o kilka stopni niższa niż w innych rzekach w okolicy, to w nielicznych zagłębieniach już pusto; ryba w brzegu, tuż przed tarłem. I łów tu bracie na vertical w wodzie po pas... Jednak udało się, wędka MadCat Vertical Black Edition zdała egzamin celująco, łódź Semper 440 dzięki obszernemu pokładowi bez problemu zmieściła rybę. A ryba - przepiękna, nic nie wskazuje na to aby kiedykolwiek przedtem była na wędce lub miała jakikolwiek kontakt z człowiekiem. Dzięki Piotr Bąk za wszystko, spotkać na swej drodze króla Garonny łowiąc razem z Tobą, to wspaniała przygoda i wielki zaszczyt! :) Udało się mimo tak ciężkich warunków w jakich przyszło nam się zmagać z żywiołem. Jak widać "im gorzej - tym lepiej".

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com