nagłówek h1

Peter Merlek i 240cm z Renu

Peter Merkel udowodnił, że potrafi łowić sumy nie tylko na legendarnych łowiskach. Na domowej wodzie, a dokładnie rzece Ren udało mu się złowić prawdziwego, rzecznego giganta. Ryba miała 240cm!

Dodano: 2017-06-19

Tak, mam go! Kolejny sum z Renu! Miał ponad 240cm długości i został złowiony niedaleko mojego domu. Żywiec ustawiony tuż nad dnem na podwodny spławik zdał ezgazmin. Twarde i mocne branie tak energiczne, że szczytówka kija Wild Cat'z dotknęła niemal ziemi. Ryba ciągnęła z całej siły w kierunku strumienia, który wpływał do Renu. Większość wielkich ryb walczy raczej w miejscu nie oddalając się zbytnio od miejsca brania. Ten sum zachował się zupełnie inaczej! Był tak silny, że w połowie holu nie czułem pachwiny od wciskania w nią rękojeści kija. Hamulec dokręcony do końca i zaczęło się prawdziwe piekło! Rybę udało się doprowadzić do płytkiej wody, gdzie po długim i wyczerpującym holu mogłem ją podebrać. Był w niesamowitej formie również jeśli chodzi o gabaryty. Sumy w lecie przy wysokich temperaturach wody rosną w zawrotnym tempie. Podchodzą już nawet 3-4 razy w tygodniu do prawdziwej uczty ze względu na mocno rozbujany metabolizm. Podstawą sukcesu jest przede wszystkim dyskretny zestaw, który zostanie odpowiednio podany!

Pozdrawiam,
Peter Merkel
Team Black Cat

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com