nagłówek h1

Otwarcie sezonu sumowego na Odrze

Sezon sumowy w Polsce rozpoczyna się niemal wszędzie 1.07 - czyli w lipcu. Nie wszyscy jendka wiedzą, że istnieje odcinek Odry na którym okres ochronny kończy się miesiąc wcześniej!

Dodano: 2017-06-04

Chodzi oczywiście o odcinekia, który rozpoczyna się niedaleko ujścia rzeki Warty. A dokładnie w miejscowości Porzecze Jest to miejscowoć, która graniczy z naszym zachodnim sąsiadem, czyli Niemcami.

 

Odcinek jest przepiękny i ciągnie się aż do samego ujścia Odry. Każdy sumiarz znajdzie wodę dla siebie, która co kilkanaście kilometrów zmienia swój charakter. W Kostrzynie przypomina środkowy odcinek Wisły, szybki, płytki i zapiaszczony. Zupełnie odmiennie niż w dół rzeki, gdzie w Regalicy jest bratnią duszą Odry Wrocławskiej czy Opolskiej. Jeśli ktoś nie jest w stanie wytrzymać do pierwszego lipca, zapraszamy na naprawdę, piękny kawał wody. Naszych dwóch redaktorów poszło za ciosem i spróbowali swoich sił własnię w tamtejszych okolicach. Padło kilka fajnych ryb, o których wkrótce się dowiecie więcej!

 

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com