nagłówek h1

Okoniowy sezon Arkadiusza

Dawno nie było u nas okoni. Arkadiusz Świderski przez większość sezonu poluje właśnie na ten gatunek. W swoich mediach społecznościowych regularnie prezentuje zdjęcia z wypraw na „garbusy”.  

Dodano: 2019-05-18

Arkadiusz łowi głównie na zbiornikach pokopalnianych i jeziorach. Jakie miejsca obławia? Wszystko oczywiście zależy od pory roku. Wiosną wyrusza głównie na płycizny a gdy nastaje lato wybiera podwodne spadki, dołki i górki. Zimą oczywiście stawia na łowienie okoni z lodu. Sięga po wędziska o ciężarze wyrzutu od 8 do maksymalnie 10 g. Do swojego zestawu dobiera plecionkę o średnicy 0,06 mm. Podkreśla, że łowi na lekko - gramatura w przedziale 3-5 g. Łowiąc na gumyy wybiera rozmiar od 7 cm wzwyż. Gustuje w polskich produktach, do swoich ulubionych przynęt zalicza płocie produkcji Ireneusza Urbanka oraz jazgarze Piotra Matusiaka. Na chwilę obecną jego największy okoń miał 45 cm jednakże liczymy, że uda mu się złowić „garbusa” o długości 50 cm, co jest niebywałym wyzwaniem na naszych polskich wodach.

 

Czytaj również: Nawijanie plecionki

Galeria zdjęć

Polecamy artykuły

Sumy z wody po kolana

Opowieści

Sumy z wody po kolana

W mojej prawie 10-letniej przygodzie z wąsaczami łowiłem je w Polsce wieloma metodami oraz w wielu akwenach. Od środkowej, wielkiej Wisły po Wartę, Odrę, zbiorniki zaporowe, żwirownie czy jeziora. Każda z tych wód wymagała innego podejścia czy technik. Uważam, że to właśnie sumy z płytkiej wody są tymi najbardziej wyma…

Piotr Boufał

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Opowieści

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Kiedy świadomie zaczęłam łowić klenie, nawet te niewielkie sprawiały mi ogromną radość. Widok wyskakującej do smużaka ryby, budził we mnie ekscytację, którą ciężko opisać. Brodzenie rzeką stało się częścią mojego życia, jednocześnie sprawiając że kontakt z naturą był jeszcze większy. 

Karolina Błaszczak

Kręć się szpulko

Opowieści

Kręć się szpulko

Casting - metoda wędkowania-spinningowania przy pomocy multiplikatora, czyli kołowrotka z ruchomą szpulą. Przez ostatnie lata w Polsce stała się niesamowicie popularna, wyznacza nawet trendy nad wodą. Coraz więcej spinningistów sięga po multiplikatory, wędki z pazurem i próbuje swoich sił. 

Wojciech Szary

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com