nagłówek h1

Okoniowy sezon Arkadiusza

Dawno nie było u nas okoni. Arkadiusz Świderski przez większość sezonu poluje właśnie na ten gatunek. W swoich mediach społecznościowych regularnie prezentuje zdjęcia z wypraw na „garbusy”.  

Dodano: 2019-05-18

Arkadiusz łowi głównie na zbiornikach pokopalnianych i jeziorach. Jakie miejsca obławia? Wszystko oczywiście zależy od pory roku. Wiosną wyrusza głównie na płycizny a gdy nastaje lato wybiera podwodne spadki, dołki i górki. Zimą oczywiście stawia na łowienie okoni z lodu. Sięga po wędziska o ciężarze wyrzutu od 8 do maksymalnie 10 g. Do swojego zestawu dobiera plecionkę o średnicy 0,06 mm. Podkreśla, że łowi na lekko - gramatura w przedziale 3-5 g. Łowiąc na gumyy wybiera rozmiar od 7 cm wzwyż. Gustuje w polskich produktach, do swoich ulubionych przynęt zalicza płocie produkcji Ireneusza Urbanka oraz jazgarze Piotra Matusiaka. Na chwilę obecną jego największy okoń miał 45 cm jednakże liczymy, że uda mu się złowić „garbusa” o długości 50 cm, co jest niebywałym wyzwaniem na naszych polskich wodach.

 

Czytaj również: Nawijanie plecionki

Galeria zdjęć

Polecamy artykuły

Odrzańska gra w zespole

Opowieści

Odrzańska gra w zespole

Wędkarstwo sumowe to niewątpliwie gra w zespole. Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo nad wodą, ale podział obowiązków, proste, klarowne zasady i pracowitość często wpływają na nasz wspólny sukces.

Piotr Boufał

Gdy czas goni nas

Opowieści

Gdy czas goni nas

Bardzo miło czyta się opisy zasiadek trwających kilka dni. Jeszcze lepiej ogląda się filmy z takich wypadów. Wszystko jest spokojne, dopracowane i przemyślane. Zero pomyłek, piękne obrazy natury, robienie zestawów nad wodą, pogaduchy i drzemki. Ale czy tak jest zawsze? Piotr Bryling postara się opowiedzieć w swo…

Piotr Bryling

Tłoczny początek

Opowieści

Tłoczny początek

Sprzęt odkurzony lśni w promieniach czerwcowego słońca, kotwice ostre, plecionki napięte, silniki mruczą gotowe do pierwszego ślizgu. Klimat pierwszego dnia sezonu jest niepowtarzalny. Pomimo tej pięknej aury, pełnej pasji i determinacji, są tego dnia minusy, które potrafią skutecznie odstraszyć niektórych sumia…

Marek Gackowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com