nagłówek h1

Okonie z centrum miasta

Miasto i ryby ? Czemu nie. SmółekTV wybrał się na takie wędkowanie. Użył wędziska Mikado Sicario o ciężarze wyrzutu 1-7 g i długości 207cm oraz kołowrotka Shimano - nexave 1000. 

Dodano: 2019-06-12

Jak relacjonuje: Dawno w tym miejscu nie łowiłem okoni . Zaczynając wędkowanie nie wiedziałem, czego się spodziewać. Standardowo zaczynałem od gumowych imitacji robaków a po krótkim czasie przerzuciłem się na imitację narybku, czyli jaskółki. Wynik pozytywnie mnie zaskoczył Jeszcze nie raz tam wrócę.  

Polecamy artykuły

Sumy z wody po kolana

Opowieści

Sumy z wody po kolana

W mojej prawie 10-letniej przygodzie z wąsaczami łowiłem je w Polsce wieloma metodami oraz w wielu akwenach. Od środkowej, wielkiej Wisły po Wartę, Odrę, zbiorniki zaporowe, żwirownie czy jeziora. Każda z tych wód wymagała innego podejścia czy technik. Uważam, że to właśnie sumy z płytkiej wody są tymi najbardziej wyma…

Piotr Boufał

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Opowieści

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Kiedy świadomie zaczęłam łowić klenie, nawet te niewielkie sprawiały mi ogromną radość. Widok wyskakującej do smużaka ryby, budził we mnie ekscytację, którą ciężko opisać. Brodzenie rzeką stało się częścią mojego życia, jednocześnie sprawiając że kontakt z naturą był jeszcze większy. 

Karolina Błaszczak

Kręć się szpulko

Opowieści

Kręć się szpulko

Casting - metoda wędkowania-spinningowania przy pomocy multiplikatora, czyli kołowrotka z ruchomą szpulą. Przez ostatnie lata w Polsce stała się niesamowicie popularna, wyznacza nawet trendy nad wodą. Coraz więcej spinningistów sięga po multiplikatory, wędki z pazurem i próbuje swoich sił. 

Wojciech Szary

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com