nagłówek h1

Odrzańska rapa Agnieszki

Agnieszka Michalska jest wędkarką specjalizującą się głównie w łowieniu boleni. W ostatnim czasie odwiedziła rzekę Odrę gdzie udało się jej przechytrzyć piękną rapę.  

Dodano: 2019-07-07

Było to miejsce obfitujące w drobnicę ze spokojnym nurtem. Agnieszka prowadziła woblera z bardzo dużą prędkością tuż pod powierzchnią. W miejscu, gdzie zgrupowało się stado uklei, zatrzymała przynętę na 3 sekundy, celem prezentacji jej intensywnego lusterkowania w opadzie. Wieczorem około godziny 21 po ponownym rozpoczęciu zwijania z dużą prędkością, nastąpił atak i zacięcie. Agnieszka szybko przekalkulowała, że na jej minus działa tylko jedno miejsce nadające się do podebrania, sąsiadujące z dużym zaczepem. Plusem natomiast była mocna plecionka, agrafka, kółka łącznikowe, kotwice i hamulec. Postanowiła, że nie może pozwolić rapie na odjazd, a wędka najwyżej pójdzie na straty. Hol musiał być szybki precyzyjny i opanowany. W momentach, gdy boleń przestawał walczyć potężnie szarpiąc pyskiem, starała się jak najszybciej przyciągnąć go do brzegu, co w końcu jej się udało – wędce również. Jej oczom ukazała się piękna 87 cm rapa.

Czytaj również: Sandacze z Turawy


Użyła wędziska Batson o długości 2m i ciężarze wyrzutu do 10g. Była to zastępcza wędka z pracowni Mateusza Okonia Perch Pro Rods & Equipment, ponieważ Agnieszka czekała na wymianę przelotek w swoim „kijku”. Dobrała do tego kołowrotek Shimano Vanquish 4000XG 2019 oraz plecionkę Varivas High Grade PE 4 splotowa 1.2, w kolorze flash green. Zaprzestała używania splotowych ze względu na ich szybkie przecieranie się. Przynętą był wobler bezsterowy o naziw Szprosta produkcji Tomasza Wieczorka. Jest to wobek o długości 10 cm i gramaturze 19 g w kolorze niebieskim, tonący, typu cykada.


 

Polecamy artykuły

Sekrety połowu sumów

Opowieści

Sekrety połowu sumów

Na przestrzeni ostatnich kilku lat żadna z europejskich wód nie zrobiła tak wielkiej furory jak Pad. Każdy, na którego celowniku znajduje się właśnie ta rzeka, w tym artykule znajdzie kilka bardzo pomocnych wskazówek, które pozwolą na odpowiednie przygotowanie do łowienia w tej rzece. 

Benjamin Gründer

Upalne lato

Opowieści

Upalne lato

Każda ze zmiennych pogodowych ma olbrzymi wpływ na zajmowane stanowiska, aktywność czy żerowanie sumów. Jak sobie poradzić w upalne lato? 

Piotr Bryling

To prawda – staje okoniem

Opowieści

To prawda – staje okoniem

Wyskakujące rybki, grzebienie (niczym rekiny) przecinające powierzchnie i hałas spowodowany intensywnym żerowaniem sprawiają, że nasze serce bije mocniej, a ręce drżą i się pocą. Co zrobić, aby je przechytrzyć? 

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com