nagłówek h1

Odrzańska rapa Agnieszki

Agnieszka Michalska jest wędkarką specjalizującą się głównie w łowieniu boleni. W ostatnim czasie odwiedziła rzekę Odrę gdzie udało się jej przechytrzyć piękną rapę.  

Dodano: 2019-07-07

Było to miejsce obfitujące w drobnicę ze spokojnym nurtem. Agnieszka prowadziła woblera z bardzo dużą prędkością tuż pod powierzchnią. W miejscu, gdzie zgrupowało się stado uklei, zatrzymała przynętę na 3 sekundy, celem prezentacji jej intensywnego lusterkowania w opadzie. Wieczorem około godziny 21 po ponownym rozpoczęciu zwijania z dużą prędkością, nastąpił atak i zacięcie. Agnieszka szybko przekalkulowała, że na jej minus działa tylko jedno miejsce nadające się do podebrania, sąsiadujące z dużym zaczepem. Plusem natomiast była mocna plecionka, agrafka, kółka łącznikowe, kotwice i hamulec. Postanowiła, że nie może pozwolić rapie na odjazd, a wędka najwyżej pójdzie na straty. Hol musiał być szybki precyzyjny i opanowany. W momentach, gdy boleń przestawał walczyć potężnie szarpiąc pyskiem, starała się jak najszybciej przyciągnąć go do brzegu, co w końcu jej się udało – wędce również. Jej oczom ukazała się piękna 87 cm rapa.

Czytaj również: Sandacze z Turawy


Użyła wędziska Batson o długości 2m i ciężarze wyrzutu do 10g. Była to zastępcza wędka z pracowni Mateusza Okonia Perch Pro Rods & Equipment, ponieważ Agnieszka czekała na wymianę przelotek w swoim „kijku”. Dobrała do tego kołowrotek Shimano Vanquish 4000XG 2019 oraz plecionkę Varivas High Grade PE 4 splotowa 1.2, w kolorze flash green. Zaprzestała używania splotowych ze względu na ich szybkie przecieranie się. Przynętą był wobler bezsterowy o naziw Szprosta produkcji Tomasza Wieczorka. Jest to wobek o długości 10 cm i gramaturze 19 g w kolorze niebieskim, tonący, typu cykada.


 

Polecamy artykuły

Sumy z wody po kolana

Opowieści

Sumy z wody po kolana

W mojej prawie 10-letniej przygodzie z wąsaczami łowiłem je w Polsce wieloma metodami oraz w wielu akwenach. Od środkowej, wielkiej Wisły po Wartę, Odrę, zbiorniki zaporowe, żwirownie czy jeziora. Każda z tych wód wymagała innego podejścia czy technik. Uważam, że to właśnie sumy z płytkiej wody są tymi najbardziej wyma…

Piotr Boufał

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Opowieści

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Kiedy świadomie zaczęłam łowić klenie, nawet te niewielkie sprawiały mi ogromną radość. Widok wyskakującej do smużaka ryby, budził we mnie ekscytację, którą ciężko opisać. Brodzenie rzeką stało się częścią mojego życia, jednocześnie sprawiając że kontakt z naturą był jeszcze większy. 

Karolina Błaszczak

Kręć się szpulko

Opowieści

Kręć się szpulko

Casting - metoda wędkowania-spinningowania przy pomocy multiplikatora, czyli kołowrotka z ruchomą szpulą. Przez ostatnie lata w Polsce stała się niesamowicie popularna, wyznacza nawet trendy nad wodą. Coraz więcej spinningistów sięga po multiplikatory, wędki z pazurem i próbuje swoich sił. 

Wojciech Szary

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com