nagłówek h1

Nowości dla sumiarzy na 2020 rok od Mikado

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w prezentacji nowości sprzętowych od firmy Mikado, które odbyły się nad zalewem Sulejowskim. Nagraliśmy krótki film, gdzie Kamil Czermiński prezentuje premiery przeznaczone dla łowców sumów. A jest co oglądać.

Dodano: 2019-10-04

Mocny kij do verticala Mikado Fishing Team Bogey 185 i potężny spiningowy kołowrotek Cat Territory to najważniejsze propozycje. Ale nie brakuje też mniejszych akcesoriów. Przynęta sumowa Bogey pojawiła się na rynku już w 2019 i zdobyła wielu zwolenników. Rękawica do podbierania sumów z magnetycznym klipsem zainteresuje na pewno także miłośników łowienia innych zębatych okazów. Dla wszystkich użytkowników echosond Mikado przygotował bardzo praktyczny pokrowiec, chroniący przed warunkami atmosferycznymi i brudem. Meanest Cat zyskał kotwice BKK, dzięki czemu zniesie nawet najbardziej ekstremalne hole.

A jeśli o hole chodzi to na pewno przyda się solidny i bardzo odporny na przetarcia fluocarbon przyponowy o średnicy do 1,2 mm. No i na koniec siatka do przechowywania żywców, wyposażona w nietonącą obręcz z pianki. Zapraszam serdecznie do obejrzenia filmu.

Galeria zdjęć

Polecamy artykuły

Sumy z wody po kolana

Opowieści

Sumy z wody po kolana

W mojej prawie 10-letniej przygodzie z wąsaczami łowiłem je w Polsce wieloma metodami oraz w wielu akwenach. Od środkowej, wielkiej Wisły po Wartę, Odrę, zbiorniki zaporowe, żwirownie czy jeziora. Każda z tych wód wymagała innego podejścia czy technik. Uważam, że to właśnie sumy z płytkiej wody są tymi najbardziej wyma…

Piotr Boufał

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Opowieści

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Kiedy świadomie zaczęłam łowić klenie, nawet te niewielkie sprawiały mi ogromną radość. Widok wyskakującej do smużaka ryby, budził we mnie ekscytację, którą ciężko opisać. Brodzenie rzeką stało się częścią mojego życia, jednocześnie sprawiając że kontakt z naturą był jeszcze większy. 

Karolina Błaszczak

Kręć się szpulko

Opowieści

Kręć się szpulko

Casting - metoda wędkowania-spinningowania przy pomocy multiplikatora, czyli kołowrotka z ruchomą szpulą. Przez ostatnie lata w Polsce stała się niesamowicie popularna, wyznacza nawet trendy nad wodą. Coraz więcej spinningistów sięga po multiplikatory, wędki z pazurem i próbuje swoich sił. 

Wojciech Szary

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com