nagłówek h1

Niemiecki rybak złowił 220cm suma w Odrze

Lany poniedziałek w tym roku nie należał do najlepszych, a już napewno od strony wędkarskiej. Z przykrością informujemy, że swój żywot zakończył piękny okaz suma, który został złowiony w Odrze przez Niemickiego rybaka.

Dodano: 2017-04-18

Jak podaje Niemiecki portal informacyjny moz.de w poniedziałek 17.04.2017 niemiecki rybak Robert Schneider w jednym z jezior połączonych z Odrą złowił 220cm giganta o wadze ponad 60kg. Niestety potwór z jeziora Brieskower See zakończył swój żywot w jednej z niemieckich restauracji, a dokładnie w "Zum Oderfischer" gdzie podawane są świeżo złowione ryby z Odry. To przykre, że w dziejszych czasach takie procedury mają jeszcze miejsce i rekordowe sumy lądują na talerzach. Niestety nie mamy wpływu na to jakie prawo funkcjonuje po zachodniej stronie Odry. Dlatego apelujemy - wypuszczajcie tak piękne okazy sumów. Wiele z nich to żywe pomniki przyrody, które powinniśmy traktować z należytym szacunkiem.

Polecamy artykuły

Sekrety połowu sumów

Opowieści

Sekrety połowu sumów

Na przestrzeni ostatnich kilku lat żadna z europejskich wód nie zrobiła tak wielkiej furory jak Pad. Każdy, na którego celowniku znajduje się właśnie ta rzeka, w tym artykule znajdzie kilka bardzo pomocnych wskazówek, które pozwolą na odpowiednie przygotowanie do łowienia w tej rzece. 

Benjamin Gründer

Upalne lato

Opowieści

Upalne lato

Każda ze zmiennych pogodowych ma olbrzymi wpływ na zajmowane stanowiska, aktywność czy żerowanie sumów. Jak sobie poradzić w upalne lato? 

Piotr Bryling

To prawda – staje okoniem

Opowieści

To prawda – staje okoniem

Wyskakujące rybki, grzebienie (niczym rekiny) przecinające powierzchnie i hałas spowodowany intensywnym żerowaniem sprawiają, że nasze serce bije mocniej, a ręce drżą i się pocą. Co zrobić, aby je przechytrzyć? 

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com