nagłówek h1

Niemiecki rybak złowił 220cm suma w Odrze

Lany poniedziałek w tym roku nie należał do najlepszych, a już napewno od strony wędkarskiej. Z przykrością informujemy, że swój żywot zakończył piękny okaz suma, który został złowiony w Odrze przez Niemickiego rybaka.

Dodano: 2017-04-18

Jak podaje Niemiecki portal informacyjny moz.de w poniedziałek 17.04.2017 niemiecki rybak Robert Schneider w jednym z jezior połączonych z Odrą złowił 220cm giganta o wadze ponad 60kg. Niestety potwór z jeziora Brieskower See zakończył swój żywot w jednej z niemieckich restauracji, a dokładnie w "Zum Oderfischer" gdzie podawane są świeżo złowione ryby z Odry. To przykre, że w dziejszych czasach takie procedury mają jeszcze miejsce i rekordowe sumy lądują na talerzach. Niestety nie mamy wpływu na to jakie prawo funkcjonuje po zachodniej stronie Odry. Dlatego apelujemy - wypuszczajcie tak piękne okazy sumów. Wiele z nich to żywe pomniki przyrody, które powinniśmy traktować z należytym szacunkiem.

Polecamy artykuły

Ni to mucha, ni to spinning, czyli pstrąg na jigi

Opowieści

Ni to mucha, ni to spinning, czyli pstrąg na jigi

Różne, często wydawać by się mogło zupełnie odmienne techniki wędkarskiego rzemiosła, mocno się przenikają. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku metod, którymi kusimy te same gatunki. Dziś, z racji rozpoczęcia sezonu na pstrągi, poruszę temat właśnie ich, jednak w sposób nieco odmienny niż zazwyczaj.

Kamil Zaczkiewicz

Wybierz swój motyw

Opowieści

Wybierz swój motyw

Czym chcesz fotografować, aparatem z matrycą 12 mln czy 42 mln pikseli? A może wolisz filmować w 4K i w roli zdjęć wystąpią stopklatki? A może z drona lub czymś na bazie Androida, w podczerwieni czy fotopułapką? Technika lśni swoim przepychem na sklepowych półkach, a ty musisz tylko wybrać.

Waldemar Ptak

Wywiad z Peterem Merkelem

Wywiad

Wywiad z Peterem Merkelem

Peter Merkel to jeden z najbardziej rozpoznawalnych łowców sumów w Europe, który ponad 12 lat współtworzy markę Black Cat, a do tego pracuje jako przewodnik wędkarski, nagrywa filmy i publikuje artykuły. Jak zaczęła się jego przygoda z wąsaczami oraz jak wygląda tworzenie sprzętu wędkarskiego? Zapr…

Jakub Dłubak

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com