nagłówek h1

Mocna propozycja Okumy dla sumiarzy

Okuma to firma słynąca z produkcji wyśmienitych kołowrotków, raczej tym stwierdzeniem nikogo nie zaskoczymy. Największym uznaniem i popularnością cieszą się oczywiście kołowrotki morskie, karpiowe i spinningowe, ale i do innych metod producent przygotował swoje propozycje. A jak to się ma w przypadku najcięższego kalibru ryb, czyli sumów?

Dodano: 2020-02-14

W tym roku Okuma wypuszcza swój nowy model dedykowany w pełni łowcom sumów. A co to za sprzęt zapytacie? Otóż nazwa brzmi Tomcat i występuje w trzech rozmiarach 6000, 8000 i 14000. Nie będę się rozpisywał nad wszystkimi jego parametrami. Najważniejsze dane to 6 +1 łożysk, aluminiowa szpula, masywna i wytrzymała korba, precyzyjny wielotarczowy hamulec, a w modelu 14000 hamulec DFD (Dual Force Drag) o sile hamowania 20 kg! Przełożenie od 4,5 do 4,8:1.

Jesteśmy bardzo ciekawi jak ta rodzina młynków poradzi sobie w starciach z potężnymi królami wód. Będziemy wdzięczni za wasze wrażenia i opinie z użytkowania. A co do cen, to pewnie nie będą wygórowane jak na tak wysoką jakość.

Czytaj również: Zimowe garbusy

Polecamy artykuły

Ni to mucha, ni to spinning, czyli pstrąg na jigi

Opowieści

Ni to mucha, ni to spinning, czyli pstrąg na jigi

Różne, często wydawać by się mogło zupełnie odmienne techniki wędkarskiego rzemiosła, mocno się przenikają. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku metod, którymi kusimy te same gatunki. Dziś, z racji rozpoczęcia sezonu na pstrągi, poruszę temat właśnie ich, jednak w sposób nieco odmienny niż zazwyczaj.

Kamil Zaczkiewicz

Wybierz swój motyw

Opowieści

Wybierz swój motyw

Czym chcesz fotografować, aparatem z matrycą 12 mln czy 42 mln pikseli? A może wolisz filmować w 4K i w roli zdjęć wystąpią stopklatki? A może z drona lub czymś na bazie Androida, w podczerwieni czy fotopułapką? Technika lśni swoim przepychem na sklepowych półkach, a ty musisz tylko wybrać.

Waldemar Ptak

Wywiad z Peterem Merkelem

Wywiad

Wywiad z Peterem Merkelem

Peter Merkel to jeden z najbardziej rozpoznawalnych łowców sumów w Europe, który ponad 12 lat współtworzy markę Black Cat, a do tego pracuje jako przewodnik wędkarski, nagrywa filmy i publikuje artykuły. Jak zaczęła się jego przygoda z wąsaczami oraz jak wygląda tworzenie sprzętu wędkarskiego? Zapr…

Jakub Dłubak

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com