nagłówek h1

Mateusz Harężlak i jego potwór z Tarnu

Mateusz odwiedził niedawno jedną z najpiękniejszych rzek na południu Francji - rzekę Tarn. To własnie na tej rzece pojawiły się filmiki z ataków sumów na gołębie.

Dodano: 2017-06-06

Miejsce połowu to piękny i dziki Tarn na południu Francji. W ten dzień łowiłem stacjonarnie na duże karpie i karasie złowione dzień wcześniej. Przynętą na którą połakomił się sum był gruby karaś 50cm, ustawiony metr pod powierzchnią wody na zrywce przywiązanej do suchego zatopionego drzewa pod przeciwnym brzegiem rzeki.

Branie nastąpiło wieczorem około 19.30. Bardzo mocny strzał i w sekundę zerwana zrywka z żyłki 0.50mm. Po zacięciu priorytetem było jak najszybciej odciągnąć rybę od zwalonego drzewa żeby jej nie stracić, dlatego hol był typowo siłowy na całkowicie dokręconym hamulcu kołowrotka, dzięki temu po około 10 minutach ponad dwu metrowy sum był już na brzegu. Sprzęt: wędka Esox Siluro Spider 3m 200-400g, kołowrotek Penn Spinfisher SSM 950, plecionka 0,60mm o wytrzymałości 81kg.

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com