nagłówek h1

Marzenie w kropki

Najpewniej każdy z nas ma jakieś marzenie bądź skryty w głębi cel, który prędzej czy później zamierza zrealizować. W dobie Internetu wędkarze są na to szczególnie podatni, bo zewsząd zalewają ich zdjęcia, artykuły i filmy, w których koledzy po fachu wyciągają niebotyczne ilości bądź rzadkie okazy ryb.

Dodano: 2020-03-20

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Wojtek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 2/2020, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON

Aplikacja Android - >>>
TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 


Dla mnie taką magiczną rybą była i dalej jest troć wędrowna. Dla wielu ryba zagadka i choć większość wędkarzy zna rzeki, do których wchodzi, aby odbyć tarło, to zazwyczaj tylko nieliczni mogą pochwalić się kropkowanym trofeum, nie mówiąc już o wielu kontaktach, czy nawet holach.

Parę lat temu, kiedy jeszcze byłem w liceum, na jednym ze szczupakowych wypadów starszy kolega zaczął opowiadać mi o górskich rzekach nieopodal Szczecina, w których podobno żyją bardzo waleczne i spore ryby, przypływające tam z morza. Choć ani ja, ani on, nie znaliśmy nikogo, kto byłby doświadczony w tego typu połowach, to zdecydowaliśmy, że kiedy już nadejdzie zima, to musimy i my spróbować swoich szans. Po powrocie do domu naprędce zacząłem czytać od góry do dołu wszelkie artykuły, które znalazłem w sieci pod hasłem „troć”. Opisy holi i fotografie bardzo podsycały mój apetyt, który zaraz przygasał po tym, jak czytałem, jakie ilości ludzi co roku przyjeżdżają nad rzeki w poszukiwaniu potarłowych ryb. Dalej było już tylko gorzej, bo podczas kompletowania sprzętu w sklepach wędkarskich bardzo często słyszałem: „Panie, u nas tylu klientów, a tylko co któryś złowił choć jedną trotkę w życiu, a przyjezdni jeżdżą po dziesięć lat nad Inę i nie mieli ni brania”. No cóż, nie należy jednak zawsze wierzyć w to, co mówią w wędkarskich sklepach i trzeba brać to z przymrużeniem oka, co później zrozumiałem.

Polecamy artykuły

Marzenie w kropki

Opowieści

Marzenie w kropki

Najpewniej każdy z nas ma jakieś marzenie bądź skryty w głębi cel, który prędzej czy później zamierza zrealizować. W dobie Internetu wędkarze są na to szczególnie podatni, bo zewsząd zalewają ich zdjęcia, artykuły i filmy, w których koledzy po fachu wyciągają niebotyczne ilości bądź rzadkie okazy r…

Wojciech Jabłonowski

Na podbój Europy!

Opowieści

Na podbój Europy!

Jeśli nie możecie doczekać się rozpoczęcia sezonu sumowego w Polsce lub sezon się zakończył, a wy czujecie niedosyt, to idealnym rozwiązaniem tego problemu jest wyprawa na zachód Europy. Trzy główne kierunki wypraw to Francja, Włochy oraz Hiszpania i na nich chciałem się skupić.

Paweł Kabat

Pasiaste przedwiośnie

Opowieści

Pasiaste przedwiośnie

Tak jak otwarcie sezonu można nazwać „nakrapianym” z racji zimowego, pstrągowego szaleństwa, tak wraz ze wzrostem temperatury poszerza się wachlarz aktywnych i atrakcyjnych wędkarsko ryb. Mimo że nadal większość drapieżników ma okres ochronny to zaczynają być aktywne „białe” drapieżniki oraz oko…

Kamil Zaczkiewicz

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com