nagłówek h1

Manyfik Fishing Champion

Zarówno życie, jak i wędkarstwo, to sztuka dokonywania wyborów. Tych dobrych jak i tych złych, dzięki którym wyciągamy wnioski i zdobywamy doświadczenie. Na sukces znacząco wpływa również intuicja, szczęście oraz po prostu przypadek.

Dodano: 2019-12-07

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Piotr? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 6/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON

Aplikacja Android - >>>
TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 


 Fragment artykułu:

To właśnie przypadek sprawił, że ludzie oddaleni od siebie o 500 km wpadli na siebie kilka lat temu i zaprzyjaźnili się. Również przez przypadek osoba, z którą Karolina miała wystartować na jednej z największych imprez wędkarskich w Europie, z przyczyn losowych musiała zrezygnować z udziału. Intuicja podpowiedziała Karolinie, żeby zadzwoniła do mnie i zaproponowała mi wspólny wyjazd, a ja miałem po prostu szczęście się tam znaleźć. W ten sposób zapisały się we mnie wyjątkowe wspomnienia, którymi chcę się z wami podzielić. Ladies and Gentleman, jak by to powiedział konferansjer imprezy - Robert Chebotar, który poprowadził event. Czas na jazdę bez trzymanki. Wracamy wspomnieniami do International Manyfik Fishing Champion. Gdy zamknę oczy, widzę mnóstwo uśmiechniętych ludzi znajdujących się na środku jeziora, biorących czynny udział w paradzie łódek, wędkarskich zapaleńców z dumnie wyprężonymi torsami, prujących swoimi wypucowanymi łodziami, dzierżących w dłoniach płonące race. Setkę rac. Widok zapierający dech w piersiach. Widząc to wszystko, pomyślałem, że warto było się tu znaleźć, chociażby dla tego widoku. Jednak uważam, że najlepszy był start. Zarówno pierwszej, jak i drugiej tury zawodów. Pamiętam, że mieliśmy z Karoliną ciarki, kiedy po wystrzale zwiastującym start przekręciłem manetkę do oporu i pośród ryczących silników weszliśmy w ślizg, łapiąc kilwater niczym wytrawny surfer. Oczami wyobraźni widzę również zmarzniętą i przemoczoną do suchej nitki koleżankę, która nie zważając na panujące warunki z uśmiechem na twarzy wykonuje kolejne rzuty w rytm wydobywających się z głośników zwrotek 2Paca. Pamiętam też smak smalcu serwowanego w towarzystwie wyśmienitego bimbru, na który zaraz po przybyciu na miejsce i zwodowanie łódki zostaliśmy zaproszeni przez Grześka i Artura z Barakudy. Ale może od początku…

Czytaj również: Jesienny vertical

 

Polecamy artykuły

Ni to mucha, ni to spinning, czyli pstrąg na jigi

Opowieści

Ni to mucha, ni to spinning, czyli pstrąg na jigi

Różne, często wydawać by się mogło zupełnie odmienne techniki wędkarskiego rzemiosła, mocno się przenikają. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku metod, którymi kusimy te same gatunki. Dziś, z racji rozpoczęcia sezonu na pstrągi, poruszę temat właśnie ich, jednak w sposób nieco odmienny niż zazwyczaj.

Kamil Zaczkiewicz

Wybierz swój motyw

Opowieści

Wybierz swój motyw

Czym chcesz fotografować, aparatem z matrycą 12 mln czy 42 mln pikseli? A może wolisz filmować w 4K i w roli zdjęć wystąpią stopklatki? A może z drona lub czymś na bazie Androida, w podczerwieni czy fotopułapką? Technika lśni swoim przepychem na sklepowych półkach, a ty musisz tylko wybrać.

Waldemar Ptak

Wywiad z Peterem Merkelem

Wywiad

Wywiad z Peterem Merkelem

Peter Merkel to jeden z najbardziej rozpoznawalnych łowców sumów w Europe, który ponad 12 lat współtworzy markę Black Cat, a do tego pracuje jako przewodnik wędkarski, nagrywa filmy i publikuje artykuły. Jak zaczęła się jego przygoda z wąsaczami oraz jak wygląda tworzenie sprzętu wędkarskiego? Zapr…

Jakub Dłubak

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com