nagłówek h1

Mandarynkowe 251cm z Hipszpanii

Złowienie suma 250cm to nie lada wyczyn. Co jeśli jednak sum dodatkowo jeszcze jest biały lub żółty? Członek grupy Zebco Europe, a dokładnie Browling Team z giganyczną mandarynką z tego roku!

Dodano: 2017-02-24

Już podczas pierwszej godziny Fredrik złowił dwie ryby o długości 150cm. W ciągu kilku godzin mało sie działo, nagle na zewnętrznym zakręcie wypłynął ponton kolegi z wygiętym kijem. Ryba agresywnie pobrała Mullet Shad i stała bez ruchu w swoim domku. Przez dziesięć minut ryba nie miała nawet pojęcia, że połknęła hak. Następnie Frederik przeciągnął może dwa metry rybę przy użyciu wędziska Black Cat Silu Spin i 40stką Fin-Nor Inshore oraz grubym 0,41mm sznurem - szczerze mówiąc zestaw nie wyglądał przy tej rybie dobrze.

Ryba walczyła ciągnąC do góry i w doł rzeki przez ponbad 45minut.Przy pierwszej okazji Federik chciał wyciągnąć giganta ręka, a ta z impetem pociągnęła go razem z łodzią. Po pewnym czasie ryba się uspokoiła i pozwoliła sobie zrobić kilka zdjęć! Ryba (Mandarin-Wells) o długości 251cm jedna z większych w swoim rodzaju złapana za pomocą wędki. Jest to też nieoficjalny rekord w rybie w tym kolorze skóry. Dinozaur został złowiony na rzece Serge - to jeden z dopływów rio Ebro.

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com