nagłówek h1

Kobiety dla rzeki - sprzątanie rzeki Kłodnicy

Każdy z nas lubi chyba łowić w czystym i przyjemnym otoczeniu, ale niestety realia są inne. Brzegi naszych rzek i jezior nieraz wyglądają jak śmietniki, a wiele żwirowni czy glinianek przez wiele osób uważane są za regularne wysypiska śmieci. Dlatego my, wędkarze powinniśmy dawać przykład, ale często tak się nie dzieje.

Dodano: 2020-02-28

Niestety nierzadko mamy okazję znaleźć nad wodą pozostałości po wędkarskich wyprawach. Pudełka po robakach, worki po zanętach, ale także plastikowe butelki, puszki po piwie czy kopczyki papierosowych petów świadczą o tym, gdzie taki wędkarz miał swoje „legowisko”. Ale nie tylko wędkarze mają w tym swój udział. Wielu zwolenników darmowego pozbywania się śmieci zwyczajnie przyjeżdża i wyrzuca to co akurat się w domu uzbierało – a to stare opony, a to gruz po remoncie, a to stare meble czy sprzęt agd. Dlatego tym bardziej cieszą inicjatywy takie jak ta.

Czytaj również: Walentynkowe pstrągi

Po raz kolejny w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się akcja „Kobiety dla rzeki – II wielkie sobotnie sprzątanie rzeki Kłodnicy”. W sobotę 28 marca o godzinie 11:00 na parkingu przy stadionie „Kuźniczka będzie zbiórka wszystkich chętnych do udziału w uprzątaniu śmieci z brzegów. Głównodowodzącą akcją jest Agnieszka Konowaluk-Wrotniak. W zeszłej edycji akcji udało się posprzątać 16 kilometrowy odcinek rzeki. Uzbierano tonę śmieci, które zajęły 2 kontenery i 3 przyczepy. Imponujący, a jednocześnie zatrważający skalą swej wielkości wynik.

Organizatorki zapewniają worki na śmieci i rękawice, ciepły posiłek na zakończenie oraz wielką dawkę pozytywnej energii i poczucie satysfakcji z dobrego uczynku dla środowiska. Akcja odbędzie się bez względu na pogodę!  Zachęcamy wszystkich okolicznych mieszkańców, nie tylko wędkarzy, którym leży na sercu dobro przyrody do udziału w tej akcji. My jako Świat Suma i Spinningu będziemy medialnie wspierać tę inicjatywę.

Polecamy artykuły

Marzenie w kropki

Opowieści

Marzenie w kropki

Najpewniej każdy z nas ma jakieś marzenie bądź skryty w głębi cel, który prędzej czy później zamierza zrealizować. W dobie Internetu wędkarze są na to szczególnie podatni, bo zewsząd zalewają ich zdjęcia, artykuły i filmy, w których koledzy po fachu wyciągają niebotyczne ilości bądź rzadkie okazy r…

Wojciech Jabłonowski

Na podbój Europy!

Opowieści

Na podbój Europy!

Jeśli nie możecie doczekać się rozpoczęcia sezonu sumowego w Polsce lub sezon się zakończył, a wy czujecie niedosyt, to idealnym rozwiązaniem tego problemu jest wyprawa na zachód Europy. Trzy główne kierunki wypraw to Francja, Włochy oraz Hiszpania i na nich chciałem się skupić.

Paweł Kabat

Pasiaste przedwiośnie

Opowieści

Pasiaste przedwiośnie

Tak jak otwarcie sezonu można nazwać „nakrapianym” z racji zimowego, pstrągowego szaleństwa, tak wraz ze wzrostem temperatury poszerza się wachlarz aktywnych i atrakcyjnych wędkarsko ryb. Mimo że nadal większość drapieżników ma okres ochronny to zaczynają być aktywne „białe” drapieżniki oraz oko…

Kamil Zaczkiewicz

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com