nagłówek h1

Kayak Fishing - nowy wymiar wędkarstwa

Wędkarstwo to pasja. Pasja, którą można realizować na wiele form i możliwości. Dla tych, którzy nie wędkują, kojarzona zazwyczaj z szaro-brunatną rzeczywistością, dla której nie ma przestrzeni w dzisiejszym świecie coraz bardziej jaskrawym i agresywnym. Dla wtajemniczonych wędkarstwo to sposób na życie, poszukiwanie miejsc, możliwości i wyzwań, które nie są zrozumiałe dla znacznej części społeczeństwa, odnajdującego przyjemność obcowania z naturą jedynie na ekranie telefonów czy tabletów.  

Dodano: 2017-02-13

Wędkarstwo oferuje znacznie więcej możliwości niż można przypuszczać. To nie siedzenie i nuda, ale wspaniała przygoda. To hobby, które wykracza poza standardowe formy samorealizacji, oferując własne królestwo w świecie, w którym, mogłoby się wydawać, nie ma na nie miejsca. Spokój, natura, wolność, czas, rzeczywistość, odkrywanie, cieszenie się każdą chwilą, która separuje od codzienności… to rzeczy, których nie znajdziecie nigdzie indziej.

Najważniejsze jest jednak wyzwanie. Złowienie tego jedynego okazu, odnalezienie tego jedynego miejsca, sposobu, szlaku. Ten pierwszy, być może jedyny raz. Zrobienia czegoś, co nie udało się jeszcze nikomu. W gruncie rzeczy chodzi o wyjątkowość, niepowtarzalność i poczucie niezależności. Jakże proste i skomplikowane zarazem. Tysiące wędkarzy, w tysiącach miejsc poszukuje własnego sposobu na osiąganie coraz lepszych wyników. Korzystając ze sprzętu, który, teoretycznie, może przynieść natychmiastowe efekty. Okazuje się jednak, że najlepsze miejsce do łowienia jest właśnie tam, gdzie nie możemy się dostać. Przywiezienie łódki w maju do miejsca, w którym wędkujemy regularnie, nie jest możliwe. Przyczepka nie ma przeglądu lub świateł w sobotni poranek, więc szybki wypad nad wodę okazuje się niemożliwy. Można inaczej i jest na to rozwiązanie.

Możemy wybrać sprzęt, który umożliwi dotarcie do miejsc, które wydają się być poza zasięgiem - kajak. Tak, wiem co myślicie: kajak? wędkarz? Co to za połączenie?

Jednak to możliwe, łatwe i wygodne. Wyobraź sobie, że wrzucasz na dach najmniejszego nawet samochodu swoje Nucanoe i ruszasz nad wodę. Trzydzieści kilogramów nie stanowi tu wyzwania. Dwie osoby, które lubią w komfortowy sposób wędkować, poradzą sobie z tym zadaniem w sposób dziecinnie prosty. Nowoczesne kajaki, a właściwie platformy do wędkowania Nucanoe umożliwiają wędkowanie pojedynczo lub we dwie osoby bez ograniczeń, związanych z użytkowaniem zwykłego kajaka.

Nucanoe można spersonalizować zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Uchwyt na wędkę Rammount po lewej stronie - proszę bardzo, po prawej - zmiana jest prosta jak nigdy. Obracane fotele umożliwiają wędkowanie przodem lub plecami do siebie. Pływanie pod prąd rzeki również nie stanowi problemu, wystarczą dwa wiosła i odrobina energii. A jeśli nie mamy na to ochoty doczepiamy silnik i do przodu!

Wędkować z kajaka możemy wszędzie. Nucanoe zabierzemy w każde miejsce i nie musimy szukać specjalnego slipu, by je zwodować. Wystarczy kawałek brzegu lub pomost, do którego dojdziemy na piechotę. Ze względu na powiew prawdziwej morskiej przygody, szczególnie atrakcyjne jest odkrywanie wędkarstwa morskiego z perspektywy kajaka. Nucanoe oferuje stabilność, możliwość wędkowania stojąc, bez obawy o wywrotkę. Dodatkowe akcesoria, możliwe do zastosowania, pomogą w „polowaniu” na drapieżnika nawet w niedostępnych, na pierwszy rzut oka, miejscach. Nucanoe wpłynie tam, gdzie łódka sobie nie poradzi.

Aura nad Bałtykiem nie zachęca do wypłynięcia w morze, dlatego oferujemy alternatywne miejsca, w których można skorzystać z Nucanoe, aby sprawdzić własne umiejętności i przeżyć przygodę pełną wędkarskich emocji i pięknych krajobrazów.

Zmieniając stereotypy firma waterDreamer zaprasza do odkrywania Chorwacji z perspektywy wędkarza. Chorwacji, kojarzonej do tej pory głównie z opalaniem i kąpielami. Zarówno przed, w trakcie jak i po sezonie kajaki Nucanoe wraz z łodziami oraz dodatkowymi akcesoriami gotowe są do spełniania marzeń w bazie na wyspie Žižanj zlokalizowanej przy granicy Parku Narodowego Kornati w pobliżu miejscowości Pakoštane w Dalmacji.

Bezpieczeństwo, prostota obsługi, personalizacja, stabilność oraz nowoczesny design to cechy, które umożliwiają spojrzenie na wędkarstwo kajakowe z nowej perspektywy. Nucanoe, tak jak nowy rodzaj wędkarstwa czyli Kayak Fishing, nie jest idealnym rozwiązaniem. Ma jedną zasadniczą wadę - w pewnym momencie trzeba wrócić do rzeczywistości a to nie jest takie proste, mając w zasięgu tak wiele nowych możliwości.

Wszystkich zainteresowanych Kayak Fishingiem odsyłamy na www.waterdreamer.com

 

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com