nagłówek h1

Karol Lasota deklasuje Hiszpańską rzekę

Polacy potrafią łowić sumy i nie ulega to żadnej wątpliwości. Idealnym przykładem jest ostatni wyjazd Karola Lasoty nad Hiszpańska rzekę rio Ebro!

Dodano: 2017-05-17

Karol od kilku sezonów zaczął mocno rozwijać swoją wiedzę i umiejętności w łowieniu wąsaczy. Prywantny profil na Facebooku wypełniony jest pięknymi zdjęciami sumów łowionymi przede wszystkim w Polsce. Ale z czasem głód rośnie i poprzeczkę trzeba podnieść - wybór Padł na legendarną rzekę rio Ebro. Udało mu się przechytrzyć kilkanaście ryb w tym szcześć przekroczyło ponad 200cm! Karol pojechał szlifować metodę trollingową i jak widać szybko załapał o co w sumowej dorożce chodzi. Największego byka, którego udało mu się sprowokować złowił nowością marki mikado, a potwór przekoryczył 230cm! Poniżej kilka słów od Karola. "5 maja, godzina 20:36 na długo zostanie mi w pamięci. To wlasnie wtedy nowego woblera Mikado - Donkeya zaatakowałten olbrzym.

Branie inne niż wszystkie, które miałem możliwość przeżyć. Wobler w pewnej chwili przestał pracować, a kij wygiął sie jakby przynęta weszła w zaczep. Niemożliwe! Pomyślałem, że to nie może być zaczep, bo przecież łowie w połowie toni. Po chwili zawad ożył i zaczęło sie przeciąganie liny. Hol siłowy i strasznie wyczerpujący. Trwał 18 minut, a kiedy sie pierwszy raz pokazał wiedziałem ze mam nowe PB. Po wspólnym zmierzeniu ryby mam magiczne 234cm szczęścia. Donkeye naprawdę dają radę!

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com