nagłówek h1

Józef Pojedyniec łowi 215cm w Rodanie

Józef Pojedyniec wspólnie ze swoją drugą połówką odwiedzili jedną z legendarnych, francuskich rzek - Rodan!

Dodano: 2017-05-15

Rodan to rzeka płynąca przez terytorium Szwajcarii i Francji. Długość – 812 km, powierzchnia dorzecza – 98 tys. km². Średni przepływ Rodanu wynosi 1700 m³ na sekundę. Rzeka wypływa z Lodowca Rodanu w Alpach Urneńskich na wysokości 1753 m n.p.m. Żywy twór, który odwiedzają najbardziej doświadczeni sumiarze naszego globu. To własnię tam, Jakub Vagner złowił swojego życiowego wąsacza. Z Rodanu pochodzi również rekord świata! Najbardziej odwiedzanym odcinkiem przez sumiarzy szukających rekordowych okazów jest odcinek przyujściowy do morza. Bardzo ciężkie technicznie łowisko. Przez wiele miesięcy mogą wiać tam silne wiatry, a zasolenie bywa tak duże, że przywożone żywce padają po kilku godzinach w wodzie. Ale kto mówił, że będzie łatwo? Na łatwiznę napewno nie poszedł Józef Pojedyniec, który jest w tym momencie nad tą piękną rzeką. Wczoraj udało mu się przechytrzyć w trollingu pierwszą, rodanową dówjkę! Wąsacz mierzył dokładnie 215cm! Józkowi oczywiście gratulujemy, a chętnych dowiedzenia się więcej o tym jak łowi Józef zapraszamy do zakupu naszego magazunu.

Galeria zdjęć

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com