nagłówek h1

Józef Pojedyniec deklasuje Francuską rzekę Rodan

Nie tak dawno pojawił się wpis o połowie 215cm suma z Rodanu przez Józefa Pojedyńca. Jak się okazało na jednej rybie się nie skończyło!

Dodano: 2017-05-25

Józef wspólnie ze swoją drugą połówką - Danusią, wybrali się nad jedno z najbardziej znanych, sumowych łowisk w Euorpie. Mowa oczywiście o legendarnej rzece Rodan, gdzie każdego roku łowione są rekordowe okazy silurusa. Z tej rzeki pochodzi także życiowy rekord Jakuba Vagnera. Nasi reprezentaci na Francuskiej ziemi wrócili już do Polski i jak się okazało ryb złowili, dużo, dużo więcej! Oto kilka słów od Józefa:

"Tydzień na Rodanie z naszymi woblerami dał nam w sumie 24 ryby z czego 17 wyjechało na nasz ponton (Danusia 8 ryb / Ja 9 ) a 7 sumów złowili pozostali uczestnicy wyprawy. Cztery sumy przekroczyły długość dwóch metrów, największy sum Danusi miał 215cm! Była to pierwsza ryba wyprawy. Natomiast ostatnią rybę wyprawy złowiłem ja i była to największa ryba całego wypadu, a mierzyła równo 225cm!"

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com