nagłówek h1

Jak zaczęła się moja przygoda z sumami - nowy blog

Adrian Basaj przesłął do nas długą i ciekawą opowieść o tym jak rozpoczął swoją przygodę z sumami. Poprzedni sezon był dla Adriana kopalnią wiedzy, a jak sam twierdzi sumy pochłonęły go na resztę wędkarskiego życia.

Dodano: 2017-03-06

Dokładnie rok temu wyrobiłem sobie kartę wędkarską w kole PZW nr 20 w Malczycach. Nie miałem planów na ten sezon. Pewnego razu pojechałem w odwiedziny do kolegi, który łowi sumy od dość dawna. Zapytałem go jakie ma plany wędkarskie. On odpowiedział mi, że w tym sezonie chce zmierzyć się z rekordowym sumem. Po chwili zaproponował mi wspólny wyjazd na zasiadkę sumową. Zaciekawił mnie ten pomysł, ale niestety był jeden problem. Nie miałem odpowiedniego sprzętu do połowu sumów. Po długich namowach i opowieściach kolegi o tych rybach, postanowiłem zakupić profesjonalny sprzęt. Zafascynowały mnie te wszystkie opowieści o sumach. Nie mogłem się doczekać pierwszej wyprawy. Nowe wędki, kołowrotki i plecionki czekały na wspaniały sezon. Całość TUTAJ

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com