nagłówek h1

Hol grubego suma

Ostatnio Michał Wilk wyskoczył na 2 godziny nad wodę wraz ze swoim znajomym Damianem, który jest jeszcze laikiem w wędkarstwie marzącym o złowieniu dużej ryby. 

Dodano: 2019-09-05

Nad wodę dotarli chwilę po godzinie 18 i postawili na vertical. Po kilku kliknięciach siadła piękna sportowa ryba. Kij pięknie się giął a pontonem kręciło jak na karuzeli. Po pamiątkowej sesji zdjęciowej ryba wróciła do wody a chłopaki popłynęli dalej. Na echosondzie ukazała się im kolejna ryba kręcąca się przy zestawach. Michał spojrzał na Damiana i zanim zdążył powiedzieć żeby uważał na zestawy, zauważył zdziwienie na twarzy kompana obserwującego pobieranie zestawu przez rybę.

Czytaj również: Przedburzowe 220 cm

Damian nie spodziewał się takiego uderzenia, ale chwycił za wędkę i rozpoczął hol swojego pierwszego suma w życiu. Ryba miał nieco ponad metr, ale na jego twarzy było widać zadowolenie. To jednak nie koniec przygody. Chwile przed spłynięciem do brzegu, pod zestawami zarysowała się piękna linia. Michał rozpoczął, więc zabawę z kwokiem Catfish Handmade. Zabawa trwała wieczność zanim sum w końcu pobrał, ale jak już się to stało niestety ryba się spięła. Poniżej możecie zobaczyć film z holem.  

Polecamy artykuły

Sekrety połowu sumów

Opowieści

Sekrety połowu sumów

Na przestrzeni ostatnich kilku lat żadna z europejskich wód nie zrobiła tak wielkiej furory jak Pad. Każdy, na którego celowniku znajduje się właśnie ta rzeka, w tym artykule znajdzie kilka bardzo pomocnych wskazówek, które pozwolą na odpowiednie przygotowanie do łowienia w tej rzece. 

Benjamin Gründer

Upalne lato

Opowieści

Upalne lato

Każda ze zmiennych pogodowych ma olbrzymi wpływ na zajmowane stanowiska, aktywność czy żerowanie sumów. Jak sobie poradzić w upalne lato? 

Piotr Bryling

To prawda – staje okoniem

Opowieści

To prawda – staje okoniem

Wyskakujące rybki, grzebienie (niczym rekiny) przecinające powierzchnie i hałas spowodowany intensywnym żerowaniem sprawiają, że nasze serce bije mocniej, a ręce drżą i się pocą. Co zrobić, aby je przechytrzyć? 

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com