nagłówek h1

Hol grubego suma

Ostatnio Michał Wilk wyskoczył na 2 godziny nad wodę wraz ze swoim znajomym Damianem, który jest jeszcze laikiem w wędkarstwie marzącym o złowieniu dużej ryby. 

Dodano: 2019-09-05

Nad wodę dotarli chwilę po godzinie 18 i postawili na vertical. Po kilku kliknięciach siadła piękna sportowa ryba. Kij pięknie się giął a pontonem kręciło jak na karuzeli. Po pamiątkowej sesji zdjęciowej ryba wróciła do wody a chłopaki popłynęli dalej. Na echosondzie ukazała się im kolejna ryba kręcąca się przy zestawach. Michał spojrzał na Damiana i zanim zdążył powiedzieć żeby uważał na zestawy, zauważył zdziwienie na twarzy kompana obserwującego pobieranie zestawu przez rybę.

Czytaj również: Przedburzowe 220 cm

Damian nie spodziewał się takiego uderzenia, ale chwycił za wędkę i rozpoczął hol swojego pierwszego suma w życiu. Ryba miał nieco ponad metr, ale na jego twarzy było widać zadowolenie. To jednak nie koniec przygody. Chwile przed spłynięciem do brzegu, pod zestawami zarysowała się piękna linia. Michał rozpoczął, więc zabawę z kwokiem Catfish Handmade. Zabawa trwała wieczność zanim sum w końcu pobrał, ale jak już się to stało niestety ryba się spięła. Poniżej możecie zobaczyć film z holem.  

Polecamy artykuły

Życie wśród sumów

Wywiad

Życie wśród sumów

Rozmowa z Józefem Pojedyńcem, przewodnikiem wędkarskim i twórcą sumowych woblerów. Józef jest wspaniałym sumiarzem oraz twórcą cenionych w sumowych kręgach woblerów. Na naszym polskim podwórku jego nazwisko kojarzy chyba każdy sumiarz.

Karolina Błaszczak

Szwecja - mekka drapieżnika

Opowieści

Szwecja - mekka drapieżnika

Szwecja - piękny, zielony i jeszcze trochę dziki kraj, do którego codziennie zmierzają rzesze wędkarzy z całej Europy. To fenomenem na mapie większości europejskich krajów pod względem ilości jezior i wód przybrzeżnych, gdzie można z powodzeniem uganiać się za drapieżnikami.

Wojciech Szary

Odrzański sen

Opowieści

Odrzański sen

Są takie chwile w życiu każdego wędkarza, które pamięta do końca swego życia. Często takie momenty są poprzedzone jakimś dodatkowym zamysłem, wędkarską intuicją, czymś, co w głębi serducha mówi mu, że dzisiejszy wypad będzie ponadczasowy.

Piotr Boufał

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com