nagłówek h1

Hol grubego suma

Ostatnio Michał Wilk wyskoczył na 2 godziny nad wodę wraz ze swoim znajomym Damianem, który jest jeszcze laikiem w wędkarstwie marzącym o złowieniu dużej ryby. 

Dodano: 2019-09-05

Nad wodę dotarli chwilę po godzinie 18 i postawili na vertical. Po kilku kliknięciach siadła piękna sportowa ryba. Kij pięknie się giął a pontonem kręciło jak na karuzeli. Po pamiątkowej sesji zdjęciowej ryba wróciła do wody a chłopaki popłynęli dalej. Na echosondzie ukazała się im kolejna ryba kręcąca się przy zestawach. Michał spojrzał na Damiana i zanim zdążył powiedzieć żeby uważał na zestawy, zauważył zdziwienie na twarzy kompana obserwującego pobieranie zestawu przez rybę.

Czytaj również: Przedburzowe 220 cm

Damian nie spodziewał się takiego uderzenia, ale chwycił za wędkę i rozpoczął hol swojego pierwszego suma w życiu. Ryba miał nieco ponad metr, ale na jego twarzy było widać zadowolenie. To jednak nie koniec przygody. Chwile przed spłynięciem do brzegu, pod zestawami zarysowała się piękna linia. Michał rozpoczął, więc zabawę z kwokiem Catfish Handmade. Zabawa trwała wieczność zanim sum w końcu pobrał, ale jak już się to stało niestety ryba się spięła. Poniżej możecie zobaczyć film z holem.  

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com