nagłówek h1

Giuseppe Errani i cztery olbrzymie sumy w jedną noc!

Ostatni tydzień na legendarnej rzece fiume Po był bardzo łaskawy dla sumiarzy. Padło wiele rekordowych ryb, a nawet jeśli nie rekordowych to wyniki ilościowe mogą wielu z Was zaskoczyć. Spejclanie dla naszego portalu znany Włoski sumiarz Giuseppe Errani opisał swoją ostatnią, szczęśliwą nockę nad fiume Po!

Dodano: 2017-04-10

Wiosna to doskonały do łowienia sumów we Włoszech. Woda nagrzewa się bardzo szybko i duże ryby zaczynają mocno żerować. Wspólnie z przyjacielem Matt'em decydujemy się na wspólną nockę. Wybór miejsca padł na wielki kawał rzeki. Wyjeżdżamy wcześnie rano i zaczynają się poszukiwania odpowiedniego miejsca oraz wielkich ryb.

Po kilku godzinach znaleźliśmy ciekawą wodę w przedziale między 2-4,5m. Echosonda pokazała również wielkie zapisy ryb – czas rozpocząć wędkowanie. Techniki łowienia opierały się przede wszystkim na „break line” czyli zrywce. Większość zestawów bazowała na spławiku podwodnym z kamieniem na dnie i długim przyponem, dzięki któremu nasze żywce pracowały od dna, aż do samej powierzchni. Nie zdążyłem rozłożyć namiotu, a mój PENN Rampage Sensitip 302 zaczął dotykać szczytówką ziemi. Kiedy Matteo zaczął podciągać giganta do brzegu kolejne branie! Tym razem na moim wędzisku! Ryby tej nocy były niesamowicie aktywne i to wszystko z jednego, wyselekcjonowanego miejsca! Noc przyniosła jeszcze 3 brania. Dwa z nich udało się wyholować szczęśliwie na brzeg. Nocka skończyła się wynikiem czterech olbrzymów – 200cm, 205, 215cm i rodzynka 237cm! To była noc, której długo z Mattem nie zapomnimy.

Pozdrawiam Świat Suma, Giuseppe Errani

 

 

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com