nagłówek h1

Ebro 2018. Topowe miesiące i przynęty

Do napisania tego artykułu skłoniły mnie częste telefony i maile moich klientów z pytaniem, jaki miesiąc wybrać na swoją wielką hiszpańską przygodę z rybami.  

Dodano: 2019-06-10

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotowała Karolina Błaszczak? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 3/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON

Aplikacja Android - >>>
TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:
Karpie brały od kwietnia do końca sezonu bardzo dobrze. Złowionych zostało dużo „prosiaczków”, których waga przekraczała 20 kg. Kto regularnie nęcił około 5 kg pelletu dziennie, nie miał najmniejszego problemu z łowieniem. Wiosną i jesienią można było liczyć na karpia, wywożąc zestawy na odległość około 200 m od bazy. Od lat najbardziej skuteczną przynętą jest halibutowy pellet, czy to red halibut czy też klasyczny. Maj i czerwiec był okazją do zabawy z bassami. Najlepszą metodą był oczywiście spinning na różnego rodzaju poppery i woblery. Ja preferuję wabiki maksymalnie do 5 cm, kołowrotki o wielkości 2000, plecionkę grubości 0,20 mm i wędkę do 10 g wyrzutu. Przez resztę sezonu nie było już niestety czasu na bassy.


Polecamy artykuły

Szczupakowe chwyty

Opowieści

Szczupakowe chwyty

Miniona niedawno majówka, to dla wielu wędkarzy początek spiningowego sezonu. Ci, którzy zaczęli łowy już na samym początku roku, również wypatrują tej daty z uwagi na zakończenie okresu ochronnego na szczupaki i bolenie. Jeden i drugi gatunek posiada rzeszę zwolenników, żeby nie powiedzieć, fan&oa…

Kamil Zaczkiewicz

Obalamy sumowe mity

Opowieści

Obalamy sumowe mity

Będzie to dość niecodzienny tekst, który dotyczył będzie obalenia wielu książkowych i internetowych mitów i legend, które dotyczą bezpośrednio sumowej natury.

Piotr Boufał

Współczesne rękodzieło

Opowieści

Współczesne rękodzieło

Wędkarstwo od dawien dawna związane jest z ręcznymi robótkami. Wszyscy lubimy improwizować i ulepszać nasz sprzęt, testować nowości i próbować nowych rozwiązań.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com