nagłówek h1

Ebro 2018. Topowe miesiące i przynęty

Do napisania tego artykułu skłoniły mnie częste telefony i maile moich klientów z pytaniem, jaki miesiąc wybrać na swoją wielką hiszpańską przygodę z rybami.  

Dodano: 2019-06-10

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotowała Karolina Błaszczak? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 3/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON

Aplikacja Android - >>>
TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:
Karpie brały od kwietnia do końca sezonu bardzo dobrze. Złowionych zostało dużo „prosiaczków”, których waga przekraczała 20 kg. Kto regularnie nęcił około 5 kg pelletu dziennie, nie miał najmniejszego problemu z łowieniem. Wiosną i jesienią można było liczyć na karpia, wywożąc zestawy na odległość około 200 m od bazy. Od lat najbardziej skuteczną przynętą jest halibutowy pellet, czy to red halibut czy też klasyczny. Maj i czerwiec był okazją do zabawy z bassami. Najlepszą metodą był oczywiście spinning na różnego rodzaju poppery i woblery. Ja preferuję wabiki maksymalnie do 5 cm, kołowrotki o wielkości 2000, plecionkę grubości 0,20 mm i wędkę do 10 g wyrzutu. Przez resztę sezonu nie było już niestety czasu na bassy.


Polecamy artykuły

Sekrety połowu sumów

Opowieści

Sekrety połowu sumów

Na przestrzeni ostatnich kilku lat żadna z europejskich wód nie zrobiła tak wielkiej furory jak Pad. Każdy, na którego celowniku znajduje się właśnie ta rzeka, w tym artykule znajdzie kilka bardzo pomocnych wskazówek, które pozwolą na odpowiednie przygotowanie do łowienia w tej rzece. 

Benjamin Gründer

Upalne lato

Opowieści

Upalne lato

Każda ze zmiennych pogodowych ma olbrzymi wpływ na zajmowane stanowiska, aktywność czy żerowanie sumów. Jak sobie poradzić w upalne lato? 

Piotr Bryling

To prawda – staje okoniem

Opowieści

To prawda – staje okoniem

Wyskakujące rybki, grzebienie (niczym rekiny) przecinające powierzchnie i hałas spowodowany intensywnym żerowaniem sprawiają, że nasze serce bije mocniej, a ręce drżą i się pocą. Co zrobić, aby je przechytrzyć? 

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com