nagłówek h1

Ebro 2018. Topowe miesiące i przynęty

Do napisania tego artykułu skłoniły mnie częste telefony i maile moich klientów z pytaniem, jaki miesiąc wybrać na swoją wielką hiszpańską przygodę z rybami.  

Dodano: 2019-06-10

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotowała Karolina Błaszczak? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 3/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON

Aplikacja Android - >>>
TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:
Karpie brały od kwietnia do końca sezonu bardzo dobrze. Złowionych zostało dużo „prosiaczków”, których waga przekraczała 20 kg. Kto regularnie nęcił około 5 kg pelletu dziennie, nie miał najmniejszego problemu z łowieniem. Wiosną i jesienią można było liczyć na karpia, wywożąc zestawy na odległość około 200 m od bazy. Od lat najbardziej skuteczną przynętą jest halibutowy pellet, czy to red halibut czy też klasyczny. Maj i czerwiec był okazją do zabawy z bassami. Najlepszą metodą był oczywiście spinning na różnego rodzaju poppery i woblery. Ja preferuję wabiki maksymalnie do 5 cm, kołowrotki o wielkości 2000, plecionkę grubości 0,20 mm i wędkę do 10 g wyrzutu. Przez resztę sezonu nie było już niestety czasu na bassy.


Polecamy artykuły

Odrzańska gra w zespole

Opowieści

Odrzańska gra w zespole

Wędkarstwo sumowe to niewątpliwie gra w zespole. Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo nad wodą, ale podział obowiązków, proste, klarowne zasady i pracowitość często wpływają na nasz wspólny sukces.

Piotr Boufał

Gdy czas goni nas

Opowieści

Gdy czas goni nas

Bardzo miło czyta się opisy zasiadek trwających kilka dni. Jeszcze lepiej ogląda się filmy z takich wypadów. Wszystko jest spokojne, dopracowane i przemyślane. Zero pomyłek, piękne obrazy natury, robienie zestawów nad wodą, pogaduchy i drzemki. Ale czy tak jest zawsze? Piotr Bryling postara się opowiedzieć w swo…

Piotr Bryling

Tłoczny początek

Opowieści

Tłoczny początek

Sprzęt odkurzony lśni w promieniach czerwcowego słońca, kotwice ostre, plecionki napięte, silniki mruczą gotowe do pierwszego ślizgu. Klimat pierwszego dnia sezonu jest niepowtarzalny. Pomimo tej pięknej aury, pełnej pasji i determinacji, są tego dnia minusy, które potrafią skutecznie odstraszyć niektórych sumia…

Marek Gackowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com