nagłówek h1

Danusia i tegoroczne sumy

Kobiety mimo, iż są płcią piękną niejednokrotnie potrafią utrzeć nosa mężczyznom w zmaganiach z wodnymi „brzydalami”. Danuta Polak i Józef Pojedyniec od końca kwietnia przebywają nad Rodanem, gdzie walczą z wielkimi sumami.  

Dodano: 2019-05-24

Danusia w tym roku zmaga się nad Rodanem z wiatrem, deszczem i komarami, ale również z sumami. Złe warunki jednak jej nie odstraszają. Początek przygody nad Rodanem nie był dla Danki łaskawy. Kwietniowa przygoda przywitała ją silnym wiatrem 60 km/h i deszczem, co uniemożliwiło jej łowienie. Jednak w końcu chmury się rozstąpiły i można było wypłynąć. To zaowocowało sumem 230 cm w urodziny „królowej sumów”. Jednak jak wspomina nasza łowczyni, Józek pobił jej rekord chwilę później łowiąc suma 251 cm. Danusi największy sum tego sezonu mierzył 235 cm, a tych w okolicy dwóch metrów nawet nie liczyła. Jej ulubioną przynętą jest oczywiście wobler produkcji Józefa Pojedyńca , jednak jej model jest wyjątkowy ponieważ na korpusie posiada serce i linię życia.

 

Galeria zdjęć

Polecamy artykuły

Życie wśród sumów

Wywiad

Życie wśród sumów

Rozmowa z Józefem Pojedyńcem, przewodnikiem wędkarskim i twórcą sumowych woblerów. Józef jest wspaniałym sumiarzem oraz twórcą cenionych w sumowych kręgach woblerów. Na naszym polskim podwórku jego nazwisko kojarzy chyba każdy sumiarz.

Karolina Błaszczak

Szwecja - mekka drapieżnika

Opowieści

Szwecja - mekka drapieżnika

Szwecja - piękny, zielony i jeszcze trochę dziki kraj, do którego codziennie zmierzają rzesze wędkarzy z całej Europy. To fenomenem na mapie większości europejskich krajów pod względem ilości jezior i wód przybrzeżnych, gdzie można z powodzeniem uganiać się za drapieżnikami.

Wojciech Szary

Odrzański sen

Opowieści

Odrzański sen

Są takie chwile w życiu każdego wędkarza, które pamięta do końca swego życia. Często takie momenty są poprzedzone jakimś dodatkowym zamysłem, wędkarską intuicją, czymś, co w głębi serducha mówi mu, że dzisiejszy wypad będzie ponadczasowy.

Piotr Boufał

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com