nagłówek h1

Danusia i tegoroczne sumy

Kobiety mimo, iż są płcią piękną niejednokrotnie potrafią utrzeć nosa mężczyznom w zmaganiach z wodnymi „brzydalami”. Danuta Polak i Józef Pojedyniec od końca kwietnia przebywają nad Rodanem, gdzie walczą z wielkimi sumami.  

Dodano: 2019-05-24

Danusia w tym roku zmaga się nad Rodanem z wiatrem, deszczem i komarami, ale również z sumami. Złe warunki jednak jej nie odstraszają. Początek przygody nad Rodanem nie był dla Danki łaskawy. Kwietniowa przygoda przywitała ją silnym wiatrem 60 km/h i deszczem, co uniemożliwiło jej łowienie. Jednak w końcu chmury się rozstąpiły i można było wypłynąć. To zaowocowało sumem 230 cm w urodziny „królowej sumów”. Jednak jak wspomina nasza łowczyni, Józek pobił jej rekord chwilę później łowiąc suma 251 cm. Danusi największy sum tego sezonu mierzył 235 cm, a tych w okolicy dwóch metrów nawet nie liczyła. Jej ulubioną przynętą jest oczywiście wobler produkcji Józefa Pojedyńca , jednak jej model jest wyjątkowy ponieważ na korpusie posiada serce i linię życia.

 

Galeria zdjęć

Polecamy artykuły

Sekrety połowu sumów

Opowieści

Sekrety połowu sumów

Na przestrzeni ostatnich kilku lat żadna z europejskich wód nie zrobiła tak wielkiej furory jak Pad. Każdy, na którego celowniku znajduje się właśnie ta rzeka, w tym artykule znajdzie kilka bardzo pomocnych wskazówek, które pozwolą na odpowiednie przygotowanie do łowienia w tej rzece. 

Benjamin Gründer

Upalne lato

Opowieści

Upalne lato

Każda ze zmiennych pogodowych ma olbrzymi wpływ na zajmowane stanowiska, aktywność czy żerowanie sumów. Jak sobie poradzić w upalne lato? 

Piotr Bryling

To prawda – staje okoniem

Opowieści

To prawda – staje okoniem

Wyskakujące rybki, grzebienie (niczym rekiny) przecinające powierzchnie i hałas spowodowany intensywnym żerowaniem sprawiają, że nasze serce bije mocniej, a ręce drżą i się pocą. Co zrobić, aby je przechytrzyć? 

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com