nagłówek h1

104 cm szczęścia

Pewnego lipcowego dnia „Mati Krzyku” tester firmy Dragon razem ze swoim przyjacielem wybrał się nad Odrę w poszukiwaniu nocnych sandaczy.  

Dodano: 2019-09-11

Zabrał ze sobą wędzisko Guide Selecta BUSTER o długości 213 cm i ciężarze wyrzutu od 10 do 35 g. Parametry wędziska nie są może idealne na dużą rzekę, ale Mati lubi łamać schematy. Dobrał do tego plecionkę Invisible Braid 0,12 mm, na którą zawsze mógł liczyć, czy przy metrowych szczupakach, czy też przy walecznych boleniach. W wyborze przynęt postawił na imitacje płoci. Gumy zbroił dosyć lekko główkami V-Point, maksymalnie do 15 g. Tak ma stronie www.firmadragon.pl zrelacjonował ten wyjazd.

Czytaj również: 30 garbusów 40+ z wód PZW


Przez pierwsze godziny łowienia mieliśmy wiele brań: praktycznie co drugi, trzeci rzut dawał nam kontakt z rybą. Niestety nie udawało mi się zaciąć ani jednej: a to rozszarpana guma tuż przed hakiem, a to ucięty ogonek. Na szczęście miałem ze sobą gotowe dozbrojki od Dragona (współpracuję z Dragonem i jako teamowiec posiadam te rzeczy na wyposażeniu). Nie jestem zwolennikiem dozbrajania gum, ale w tym wypadku nie miałem wyboru…


Po założeniu systemiku nie było już pustych brań. Ryby meldujące się na końcu wędki nie powalały swoimi rozmiarami, były to sandaczyki długości maksymalnie 45 cm.
Brania ustały… Ponad dwie godziny biczowania wody (biczowanie to spinningowanie bez efektu, bez kontaktu z rybą – przyp. red.). Zrezygnowani, postanowiliśmy zwijać się do domu.
„Dobra, ostatni rzut!” – pomyślałem i do dzisiaj sam nie wiem, czy skłoniła mnie do tego magia osławiona ostatniego rzutu i chciałem zaczarować rzeczywistość, czy nieprzemożna chęć złowienia czegoś większego, a może instynkt łowcy podszepnął? Rzuciłem w warkocz, napiąłem zestaw, nurt zniósł gumę na spokojną wodę w międzytamiu. Kilka podbić i nagle potężne uderzenie, nieomal wyrywające kija z ręki. Resztę widać na moim filmie. Zapraszam do oglądania!
 

Polecamy artykuły

Marzenie w kropki

Opowieści

Marzenie w kropki

Najpewniej każdy z nas ma jakieś marzenie bądź skryty w głębi cel, który prędzej czy później zamierza zrealizować. W dobie Internetu wędkarze są na to szczególnie podatni, bo zewsząd zalewają ich zdjęcia, artykuły i filmy, w których koledzy po fachu wyciągają niebotyczne ilości bądź rzadkie okazy r…

Wojciech Jabłonowski

Na podbój Europy!

Opowieści

Na podbój Europy!

Jeśli nie możecie doczekać się rozpoczęcia sezonu sumowego w Polsce lub sezon się zakończył, a wy czujecie niedosyt, to idealnym rozwiązaniem tego problemu jest wyprawa na zachód Europy. Trzy główne kierunki wypraw to Francja, Włochy oraz Hiszpania i na nich chciałem się skupić.

Paweł Kabat

Pasiaste przedwiośnie

Opowieści

Pasiaste przedwiośnie

Tak jak otwarcie sezonu można nazwać „nakrapianym” z racji zimowego, pstrągowego szaleństwa, tak wraz ze wzrostem temperatury poszerza się wachlarz aktywnych i atrakcyjnych wędkarsko ryb. Mimo że nadal większość drapieżników ma okres ochronny to zaczynają być aktywne „białe” drapieżniki oraz oko…

Kamil Zaczkiewicz

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com