nagłówek h1

104 cm szczęścia

Pewnego lipcowego dnia „Mati Krzyku” tester firmy Dragon razem ze swoim przyjacielem wybrał się nad Odrę w poszukiwaniu nocnych sandaczy.  

Dodano: 2019-09-11

Zabrał ze sobą wędzisko Guide Selecta BUSTER o długości 213 cm i ciężarze wyrzutu od 10 do 35 g. Parametry wędziska nie są może idealne na dużą rzekę, ale Mati lubi łamać schematy. Dobrał do tego plecionkę Invisible Braid 0,12 mm, na którą zawsze mógł liczyć, czy przy metrowych szczupakach, czy też przy walecznych boleniach. W wyborze przynęt postawił na imitacje płoci. Gumy zbroił dosyć lekko główkami V-Point, maksymalnie do 15 g. Tak ma stronie www.firmadragon.pl zrelacjonował ten wyjazd.

Czytaj również: 30 garbusów 40+ z wód PZW


Przez pierwsze godziny łowienia mieliśmy wiele brań: praktycznie co drugi, trzeci rzut dawał nam kontakt z rybą. Niestety nie udawało mi się zaciąć ani jednej: a to rozszarpana guma tuż przed hakiem, a to ucięty ogonek. Na szczęście miałem ze sobą gotowe dozbrojki od Dragona (współpracuję z Dragonem i jako teamowiec posiadam te rzeczy na wyposażeniu). Nie jestem zwolennikiem dozbrajania gum, ale w tym wypadku nie miałem wyboru…


Po założeniu systemiku nie było już pustych brań. Ryby meldujące się na końcu wędki nie powalały swoimi rozmiarami, były to sandaczyki długości maksymalnie 45 cm.
Brania ustały… Ponad dwie godziny biczowania wody (biczowanie to spinningowanie bez efektu, bez kontaktu z rybą – przyp. red.). Zrezygnowani, postanowiliśmy zwijać się do domu.
„Dobra, ostatni rzut!” – pomyślałem i do dzisiaj sam nie wiem, czy skłoniła mnie do tego magia osławiona ostatniego rzutu i chciałem zaczarować rzeczywistość, czy nieprzemożna chęć złowienia czegoś większego, a może instynkt łowcy podszepnął? Rzuciłem w warkocz, napiąłem zestaw, nurt zniósł gumę na spokojną wodę w międzytamiu. Kilka podbić i nagle potężne uderzenie, nieomal wyrywające kija z ręki. Resztę widać na moim filmie. Zapraszam do oglądania!
 

Polecamy artykuły

Ni to mucha, ni to spinning, czyli pstrąg na jigi

Opowieści

Ni to mucha, ni to spinning, czyli pstrąg na jigi

Różne, często wydawać by się mogło zupełnie odmienne techniki wędkarskiego rzemiosła, mocno się przenikają. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku metod, którymi kusimy te same gatunki. Dziś, z racji rozpoczęcia sezonu na pstrągi, poruszę temat właśnie ich, jednak w sposób nieco odmienny niż zazwyczaj.

Kamil Zaczkiewicz

Wybierz swój motyw

Opowieści

Wybierz swój motyw

Czym chcesz fotografować, aparatem z matrycą 12 mln czy 42 mln pikseli? A może wolisz filmować w 4K i w roli zdjęć wystąpią stopklatki? A może z drona lub czymś na bazie Androida, w podczerwieni czy fotopułapką? Technika lśni swoim przepychem na sklepowych półkach, a ty musisz tylko wybrać.

Waldemar Ptak

Wywiad z Peterem Merkelem

Wywiad

Wywiad z Peterem Merkelem

Peter Merkel to jeden z najbardziej rozpoznawalnych łowców sumów w Europe, który ponad 12 lat współtworzy markę Black Cat, a do tego pracuje jako przewodnik wędkarski, nagrywa filmy i publikuje artykuły. Jak zaczęła się jego przygoda z wąsaczami oraz jak wygląda tworzenie sprzętu wędkarskiego? Zapr…

Jakub Dłubak

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com