nagłówek h1

Opowieści

Szczupakowe zakończenie sezonu

Jesień to magiczny i jednocześnie wymagający wędkarsko czas. Magiczny, bo szansa na spotkanie z najedzoną po całym roku i będącą w świetnej kondycji rybą jest zdecydowanie większa niż w innym okresie. Taki okaz może okazać się rybą naszego życia i dostarczyć nam wielu pozytywnych wrażeń. 

W listopadzie poświęciłem kilka wczesnych poranków na płytkie, zarośnięte zbiorniki z krystalicznie czystą wodą. Ten typ jezior wytypowałem nieprzypadkowo. Wiedziałem, że roślinność, która przez całą wiosnę i lato stanowiła schronienie dla licznej populacji szczupaka, w większości średniej wielkości, musiała uratować przed mięsiarzami również coś większego. W jeziorach o tej charakterystyce przy znacznym spadku temperatury wody procesy gnilne zachodzą bardzo szybko. Dzięki temu znaczne partie tych płytkich zbiorników, w których roślinność sięgała tafli wody stają się bardziej dostępne dla wędkarzy i prezentowania przynęt spinningowych. Jeziora, w których przyszło mi zamykać sezon, miały głębokość maksymalną około 2,4 metra, jednak obszar z taką głębokością obejmuje jedynie 10% powierzchni, na przeważającym obszarze woda osiąga nie więcej niż 1,5 metra.

 

Paweł Kusy
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • Jaki przynęty stosuje pod koniec sezonu Paweł?
  • Z jakim wynikiem zakończył sezon 2018?
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Peter Merkel gościem Zebco Europe na Rybomanii

Peter Merkel gościem Zebco Europe na Rybomanii
Dodano: 2019-01-23

Black Cat Polska ujawnił nazwisko swojego gościa podczas zbliżającej się Rybomanii. Będzie nim jeden z głównych testerów marki – Peter Merkel. Odpowiedzialny za stworzenie serii Wild Cat'z.  Komunikat Black Cat: Od kilku lat wędkarstwo sumowe staje w Polsce się coraz popularniejsze. Zauważamy ten trend…

Sumy z płycizny – Piotr Boufał

Sumy z płycizny – Piotr Boufał
Dodano: 2019-01-22

Często słysząc „sum”, mamy przed oczami rybę trzymającą się głębokich części łowiska. Piotr Boufał w swoim artykule rozprawia się z tym … no właśnie - mitem?  Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Piotrek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 1/2019,…

Lista wystawców Rybomanii

Lista wystawców Rybomanii
Dodano: 2019-01-20

Organizator targów Rybomania ogłosił już listę firm, które będziecie mogli spotkać w Poznaniu, wśród nich znajdziecie m.in. takie marki jak Okuma, DAM, Black Cat wiele innych. Szczegóły wkrótce. 

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com