nagłówek h1

Łowiska

Sumy z Wisły Mazowieckiej

Wyprawa nad Wisłę mazowiecką to coś więcej niż zwykły wyjazd na ryby. To przygoda, to możliwość obcowania z dziką przyrodą, z dala od ludzi. Wyjazd taki, nawet gdy nie uda się nam złowić upragnionej ryby, na długo zapisze się w naszej pamięci, bo na podobnych wyprawach nic nie jest takie samo.  

"W górę od Wyszogrodu mamy główki na Chmielewie, gdzie możemy obłowić szerokie klatki metodami aktywnymi oraz spinningiem. Główki te są chętnie odwiedzane przez różne gatunki ryb, przez co można spotkać tam wielu wędkarzy łowiących wszystkimi dostępnymi metodami. Żeby znaleźć kolejne ciekawe miejsce, musimy płynąć kilka kilometrów w górę rzeki, w kierunku słynnych dwóch wież, nierzadko przeprawiając się przez piach. Gdy już dopłyniemy do kościoła w Czerwińsku, możemy skierować się ku lewemu brzegowi i poszukać kantów przykosy, gdzie można postawić zestawy. Do łowienia aktywnego polecam główkę przy stadninie i rynnę w dół. Kolejne miejsce warte sprawdzenia to stara przeprawa promowa w Secyminie."

 

Mateusz Frankiewicz
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • jakie miejsca są najlepsze do łowienia dużych sumów
  • jak się przygotować do takiej wyprawy
  • w jakich miejscach łowić sumy na Mazowieckim odcinku Wisły
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Peter Merkel gościem Zebco Europe na Rybomanii

Peter Merkel gościem Zebco Europe na Rybomanii
Dodano: 2019-01-23

Black Cat Polska ujawnił nazwisko swojego gościa podczas zbliżającej się Rybomanii. Będzie nim jeden z głównych testerów marki – Peter Merkel. Odpowiedzialny za stworzenie serii Wild Cat'z.  Komunikat Black Cat: Od kilku lat wędkarstwo sumowe staje w Polsce się coraz popularniejsze. Zauważamy ten trend…

Sumy z płycizny – Piotr Boufał

Sumy z płycizny – Piotr Boufał
Dodano: 2019-01-22

Często słysząc „sum”, mamy przed oczami rybę trzymającą się głębokich części łowiska. Piotr Boufał w swoim artykule rozprawia się z tym … no właśnie - mitem?  Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Piotrek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 1/2019,…

Lista wystawców Rybomanii

Lista wystawców Rybomanii
Dodano: 2019-01-20

Organizator targów Rybomania ogłosił już listę firm, które będziecie mogli spotkać w Poznaniu, wśród nich znajdziecie m.in. takie marki jak Okuma, DAM, Black Cat wiele innych. Szczegóły wkrótce. 

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com