nagłówek h1

Łowiska

Sumy z Wisły Mazowieckiej

Wyprawa nad Wisłę mazowiecką to coś więcej niż zwykły wyjazd na ryby. To przygoda, to możliwość obcowania z dziką przyrodą, z dala od ludzi. Wyjazd taki, nawet gdy nie uda się nam złowić upragnionej ryby, na długo zapisze się w naszej pamięci, bo na podobnych wyprawach nic nie jest takie samo.  

"W górę od Wyszogrodu mamy główki na Chmielewie, gdzie możemy obłowić szerokie klatki metodami aktywnymi oraz spinningiem. Główki te są chętnie odwiedzane przez różne gatunki ryb, przez co można spotkać tam wielu wędkarzy łowiących wszystkimi dostępnymi metodami. Żeby znaleźć kolejne ciekawe miejsce, musimy płynąć kilka kilometrów w górę rzeki, w kierunku słynnych dwóch wież, nierzadko przeprawiając się przez piach. Gdy już dopłyniemy do kościoła w Czerwińsku, możemy skierować się ku lewemu brzegowi i poszukać kantów przykosy, gdzie można postawić zestawy. Do łowienia aktywnego polecam główkę przy stadninie i rynnę w dół. Kolejne miejsce warte sprawdzenia to stara przeprawa promowa w Secyminie."

 

Mateusz Frankiewicz
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • jakie miejsca są najlepsze do łowienia dużych sumów
  • jak się przygotować do takiej wyprawy
  • w jakich miejscach łowić sumy na Mazowieckim odcinku Wisły
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Sygnalizatory Smart Alarm - Mad Cat

Sygnalizatory Smart Alarm - Mad Cat
Dodano: 2018-06-16

 Podczas zasiadek sumowych bardzo pomocne są elektroniczne sygnalizatry brań. W ofercie firmy Mad Cat dostępne są alarmy Smart Alarm. Poznajmy je bliżej.  Alarmy Mad Cat Smart Alarm to niezawodne i czułe na najmniejszy ruch bezprzewodowe sygnalizatory brań o zasięgu do 100 metrów. Nadają się idealnie do łowienia…

Paweł Kusy i „ofiara” Duckfin Shad

Paweł Kusy i „ofiara” Duckfin Shad
Dodano: 2018-06-16

Paweł Kusy, którego przedstawialiśmy kilka tygodni temu przesłał do nas zdjęcia pięknego sandacza, który skusił się na przynętę Daiwa Duckfin Shad. Jest to przynęta w rozmiarze 9 cm i o kolorze kibinago. Paweł jak już informowaliśmy to specjalista od spinningu oraz przewodnik po szwedzkich jeziorach. Gratulacje.

Kołowrotek Daiwa BG

Kołowrotek Daiwa BG
Dodano: 2018-06-15

 Kołowrotki DAIWA BG łączą w sobie niesamowicie wysoką odporność na obciążenia i siłę ściągania z płynnością pracy i świetnym designem.  Nieodkształcalny korpus HardBodyZ wykonany z aluminium zapewnia doskonałą podporę dla mechanizmu Digigear II i optymalne przenoszenie siły w trakcie holu. Aluminiowa szpula ABS…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com