nagłówek h1

Opowieści

Sumowy raport znad Odry

Sezon powoli dobiega końca. Nad naszymi wodami prócz liści w kolorach jesieni zobaczymy tylko najtwardszych zawodników uganiających się za wąsaczami. Myślę jednak, że to dobry moment, aby podzielić się moimi spostrzeżeniami i przemyśleniami z mijającego sezonu.  

To był jednej z najcięższych i najbardziej aktywnych sezonów nad wodą w moim życiu. Spędziłem setki godzin nad brzegami Odry, szkoląc moich gości. Dzięki temu miałem możliwość eksperymentować i modyfikować znane wszystkim metody, ale także zestawy końcowe. Nawet po prawie 10 latach tropienia wąsaczy dalej mnie zaskakują. Wyciągnąłem naprawdę wiele ciekawych wniosków. Swoją uwagę skupiłem przede wszystkim na metodach stacjonarnych. Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że największe klamoty siadają właśnie ze stacji. Oczywiście, rekordy świata padały także podczas łowienia metodami aktywnymi, niemniej jednak są to naprawdę bardzo rzadkie przypadki, a wędkarzy w Polsce, którzy mają o tym pojęcie, jest dosłownie garstka. Nie mam na myśli osób, które od sezonu czy dwóch latają z kwokiem w ręku na jednej wodzie i złowili kilka ryb, tylko ludzi, którzy zjedli zęby na łowieniu wertykalnym w całej Polsce i Europie. Ale nie o tym. Ten rok był wyjątkowy również ze względu na panującą niżówkę w rzekach. Co za tym idzie sumy także to odczuły. Klasyczne miejsca zwyczajnie nie dawały ryb – po prostu nie było w nich wody. Koryto dzikiej Odry mocno się zwężyło. Woda mocno przyspieszyła w swoim korycie. Klatki między główkami zaczynały kwitnąć przez utrzymująca się wysoką temperaturę – w wodzie brakowało tlenu. Na ten sezon trzeba było zmienić taktykę!

 

Piotr Boufał
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • jaki był dla Piotra miniony sezon sumowy
  • w jakich miejscach Piotrek łowił w tym sezonie
  • jaki wpływ miała pogoda na brania sumów
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Peter Merkel gościem Zebco Europe na Rybomanii

Peter Merkel gościem Zebco Europe na Rybomanii
Dodano: 2019-01-23

Black Cat Polska ujawnił nazwisko swojego gościa podczas zbliżającej się Rybomanii. Będzie nim jeden z głównych testerów marki – Peter Merkel. Odpowiedzialny za stworzenie serii Wild Cat'z.  Komunikat Black Cat: Od kilku lat wędkarstwo sumowe staje w Polsce się coraz popularniejsze. Zauważamy ten trend…

Sumy z płycizny – Piotr Boufał

Sumy z płycizny – Piotr Boufał
Dodano: 2019-01-22

Często słysząc „sum”, mamy przed oczami rybę trzymającą się głębokich części łowiska. Piotr Boufał w swoim artykule rozprawia się z tym … no właśnie - mitem?  Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Piotrek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 1/2019,…

Lista wystawców Rybomanii

Lista wystawców Rybomanii
Dodano: 2019-01-20

Organizator targów Rybomania ogłosił już listę firm, które będziecie mogli spotkać w Poznaniu, wśród nich znajdziecie m.in. takie marki jak Okuma, DAM, Black Cat wiele innych. Szczegóły wkrótce. 

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com