nagłówek h1

Poza sezonem

Sezon na zębate

Zimowo-wiosenne wędkowanie jest dla wielu łowców jedynie przedsmakiem prawdziwego sezonu, który rozpoczyna się dopiero wraz z zakończeniem okresów ochronnych ich ulubionych gatunków. Dla nas, spinningistów, pierwszy dzień maja zawsze był datą niejako magiczną. Nie tylko z powodu długiego weekendu, ale głównie z powodu rozpoczęcia sezonu polowania na szczupaka.  

Dla wielu to on jest „królem naszych wód”, aczkolwiek zapewne większość autorów i czytelników naszego pisma uzna to za herezję, stawiając sumy zdecydowanie wyżej w hierarchii. Którego jednak miejsca szczupakowi by nie przyznać, nie można mu odmówić nie tylko znaczenia w zajmowanych przez niego ekosystemach, ale także cech, które sprawiają, że jest tak chętnie poławianym gatunkiem. Niesamowita żarłoczność, siła i zaciekła walka do samego końca sprawiają, że każdy z nas marzy o zmierzeniu się z legendarną „metrówką”.

 

Kamil Zaczkiewicz
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • gdzie szukać szczupaków wczesną wiosną
  • łowienie szczupaków na podwodnych łąkach 
  • jak dobrać sprzęt na szczupaki
  • branie, zacięcie, hol - wprowadzenie w tajniki wędkarstwa
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Rio Hondo - Rafał Stasiak

Rio Hondo - Rafał Stasiak
Dodano: 2018-05-22

Niesamowita przygoda jaką przeżył Rafał Stasiak. Podczas ekspedycji do Ameryki Południowej miał okazję kilka razy wędkować. Z jakimi efektami?  Amazonka - na sam dźwięk tej nazwy wędkarska fantazja zaczyna szaleć. Rafał Stasiak wraz z polską ekspedycją brał udział w projekcie mającym na celu poznanie dotąd dziewiczych…

Sumowy spinning

Sumowy spinning
Dodano: 2018-05-21

Na kanale Catfish World by Yuri Grisendi pojawił się kilka dni temu film z wspaniałego połowu na wylewającej rzece.  Jak można przeczytać pod filmem, wylewająca rzeka to świetny czas na połowy grubych wąsaczy. Z resztą zobaczcie sami. 

Paweł Kusy i jego 110 cm szczupak

Paweł Kusy i jego 110 cm szczupak
Dodano: 2018-05-18

Paweł Kusy przesłał do nas zdjęcie z ponad metrowym szczupakiem, którego złowił podczas ostatniej wyprawy do Szwecji.  Paweł jest konsultantem firmy Daiwa oraz przewodnikiem wędkarskim, który uwielbia szwedzkie wody. Na co dzień specjalizuje się w spinningu i castingu. Poniższy „zębaty” został…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com