nagłówek h1

Opowieści

Rozterki sumiarza

Zapewne wielu z was, spoglądając na trzymanego w dłoniach okazałego żywca, zastanawiało się niejednokrotnie, jakim sposobem uzbroić go w pojedynczą kotwicę bądź też w skrajnych, wymaganych nad niektórymi wodami przypadkach, w jeden pojedynczy hak. Pewnie stawaliście też przed dylematem: dozbroić czy też nie dozbroić?  

Co pewien czas w rozmaitych publikacjach internetowych, na forach zrzeszających sumiarzy, tudzież przy okazji towarzyskich spotkań w szerszym gronie wędkujących, których największą pasją jest polowanie na wąsate piękności, powraca dyskusja na temat dozbrajania zestawów sumowych, jak również przetrzymywania złowionego suma na smyczy do czasu sesji zdjęciowej. Niezmiennie pojawiają się pytania, czy to coś zdrożnego dozbroić naszego, powiedzmy czterdziestocentymetrowego żywca dodatkową kotwicą, tudzież dwiema? I czy to aby na pewno zbrodnia zapiąć wyholowanego wąsatego zbója na lince, zamiast upychać go w przyciasnej siatce, rozpiętej, a jakże, na regulaminowych sztywnych obręczach?

 

Grzegorz Szafir
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • czy w trosce o życie sumów, należy dozbrajać zestawy czy nie?
  • czy regulamin amatorskiego połowu ryb nadąża za rozwojem wędkarstwa sumowego?
  • jak wygląda sprawa przetrzymywania sumów na lince - czy jest to bezpieczne
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Sygnalizatory Smart Alarm - Mad Cat

Sygnalizatory Smart Alarm - Mad Cat
Dodano: 2018-06-16

 Podczas zasiadek sumowych bardzo pomocne są elektroniczne sygnalizatry brań. W ofercie firmy Mad Cat dostępne są alarmy Smart Alarm. Poznajmy je bliżej.  Alarmy Mad Cat Smart Alarm to niezawodne i czułe na najmniejszy ruch bezprzewodowe sygnalizatory brań o zasięgu do 100 metrów. Nadają się idealnie do łowienia…

Paweł Kusy i „ofiara” Duckfin Shad

Paweł Kusy i „ofiara” Duckfin Shad
Dodano: 2018-06-16

Paweł Kusy, którego przedstawialiśmy kilka tygodni temu przesłał do nas zdjęcia pięknego sandacza, który skusił się na przynętę Daiwa Duckfin Shad. Jest to przynęta w rozmiarze 9 cm i o kolorze kibinago. Paweł jak już informowaliśmy to specjalista od spinningu oraz przewodnik po szwedzkich jeziorach. Gratulacje.

Kołowrotek Daiwa BG

Kołowrotek Daiwa BG
Dodano: 2018-06-15

 Kołowrotki DAIWA BG łączą w sobie niesamowicie wysoką odporność na obciążenia i siłę ściągania z płynnością pracy i świetnym designem.  Nieodkształcalny korpus HardBodyZ wykonany z aluminium zapewnia doskonałą podporę dla mechanizmu Digigear II i optymalne przenoszenie siły w trakcie holu. Aluminiowa szpula ABS…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com