nagłówek h1

Opowieści

Rozterki sumiarza

Zapewne wielu z was, spoglądając na trzymanego w dłoniach okazałego żywca, zastanawiało się niejednokrotnie, jakim sposobem uzbroić go w pojedynczą kotwicę bądź też w skrajnych, wymaganych nad niektórymi wodami przypadkach, w jeden pojedynczy hak. Pewnie stawaliście też przed dylematem: dozbroić czy też nie dozbroić?  

Co pewien czas w rozmaitych publikacjach internetowych, na forach zrzeszających sumiarzy, tudzież przy okazji towarzyskich spotkań w szerszym gronie wędkujących, których największą pasją jest polowanie na wąsate piękności, powraca dyskusja na temat dozbrajania zestawów sumowych, jak również przetrzymywania złowionego suma na smyczy do czasu sesji zdjęciowej. Niezmiennie pojawiają się pytania, czy to coś zdrożnego dozbroić naszego, powiedzmy czterdziestocentymetrowego żywca dodatkową kotwicą, tudzież dwiema? I czy to aby na pewno zbrodnia zapiąć wyholowanego wąsatego zbója na lince, zamiast upychać go w przyciasnej siatce, rozpiętej, a jakże, na regulaminowych sztywnych obręczach?

 

Grzegorz Szafir
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • czy w trosce o życie sumów, należy dozbrajać zestawy czy nie?
  • czy regulamin amatorskiego połowu ryb nadąża za rozwojem wędkarstwa sumowego?
  • jak wygląda sprawa przetrzymywania sumów na lince - czy jest to bezpieczne
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Vertical – jak przygotować zestaw?

Vertical – jak przygotować zestaw?
Dodano: 2018-12-13

Vertical to bardzo popularna metoda łowienia sumów. Zapraszamy więc do zapoznania się z filmem Marcina Wieczorka, w którym krok po kroku tłumaczy jak przygotować odpowiedni zestaw.  Marcin Wieczorek o filmie:  Film przedstawia zestaw do połowu sumów metodą VERTICAL. Metoda w Polsce jest zakazana…

Rybomania w Warszawie w obiektywie Świata Suma

Rybomania w Warszawie w obiektywie Świata Suma
Dodano: 2018-12-11

W dniach od 8 do 9 grudnia w warszawskim Global Expo odbyła się pierwsza w tym mieście edycja targów Rybomania. Impreza zgromadziła przedstawicieli różnych dziedzin wędkarstwa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą fotorelacją.  W hali Global Expo spotkaliśmy sklepy, dystrybutorów i producentów…

Planery – Savage Gear

Planery – Savage Gear
Dodano: 2018-12-10

Zapraszamy na krótką prezentację planerów od firmy Savage Gear. Sebastian Rzytki w kilku słowach opisuje czym charakteryzuje się ten produkt. Planery są bardzo przydatne podczas wędkowania z trollingu. W poniższym filmie Sebastian Rzytki, członek proteam Savage Gear nakreśla zalety tego produktu. 

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com