nagłówek h1

Opowieści

Przechytrzyć wąsatego

Na liście pożądanych przeze mnie gatunków ryb, które od dawna chciałam złowić, znajdował się duży sum. Doskonale wiedziałam, jak waleczne potrafią być wąsacze, ponieważ w poprzednich latach złowiłam kilka mniejszych okazów, które bardzo mnie zaskoczyły swoją siłą. Nie mogłam więc wytrzymać i zdecydowałam się złowić większą sztukę.  

Bardzo dobrze pamiętam dzień, w którym złowiłam swojego pierwszego suma, a w zasadzie sumika. Było to kilka lat temu, gdy tato zabrał mnie nad niewielki stawek, który mieścił się na działce jego kolegi. Po dotarciu na miejsce czekał już tam na mnie syn właściciela wraz z kolegą, z którymi później wspólnie łowiłam ryby przy użyciu spławika. Gatunkami, jakie udawało nam się łowić, były głównie liny, karpie, karasie, płocie i okonie. Nagle w pewnym momencie pojawiło się dość agresywne branie, a cały spławik w ciągu sekundy znalazł się pod wodą. Już podczas holu ryba zachowywała się zupełnie inaczej w porównaniu do swoich poprzedników. Miałam więc cichą nadzieję, że być może będzie to sumik, ponieważ wiedziałam, że zamieszkują one tamtejszą wodę.

 

Kasia Kozłowska
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • jak karpiowanie może się przerodzić w sumową pasję
  • jak nastoletnia dziewczyna radzi sobie z pięknymi sumami
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Peter Merkel gościem Zebco Europe na Rybomanii

Peter Merkel gościem Zebco Europe na Rybomanii
Dodano: 2019-01-23

Black Cat Polska ujawnił nazwisko swojego gościa podczas zbliżającej się Rybomanii. Będzie nim jeden z głównych testerów marki – Peter Merkel. Odpowiedzialny za stworzenie serii Wild Cat'z.  Komunikat Black Cat: Od kilku lat wędkarstwo sumowe staje w Polsce się coraz popularniejsze. Zauważamy ten trend…

Sumy z płycizny – Piotr Boufał

Sumy z płycizny – Piotr Boufał
Dodano: 2019-01-22

Często słysząc „sum”, mamy przed oczami rybę trzymającą się głębokich części łowiska. Piotr Boufał w swoim artykule rozprawia się z tym … no właśnie - mitem?  Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Piotrek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 1/2019,…

Lista wystawców Rybomanii

Lista wystawców Rybomanii
Dodano: 2019-01-20

Organizator targów Rybomania ogłosił już listę firm, które będziecie mogli spotkać w Poznaniu, wśród nich znajdziecie m.in. takie marki jak Okuma, DAM, Black Cat wiele innych. Szczegóły wkrótce. 

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com