nagłówek h1

Opowieści

Nauka jaziowania nie poszła w las

Wiosna to szczególny czas. Pierwsze cieplejsze promienie słońca, noce bez przymrozków i - co najważniejsze - cała otaczająca nas natura budzi się ze snu zimowego. Zwierzyna wokół nas daje o sobie znać, wszelkiego rodzaju ptactwo, zaskrońce, żaby oraz bobry, które są stałymi mieszkańcami akwenów, a co najważniejsze ryby – jazie i klenie.  

Pewnego kwietniowego popołudnia, maszerując brzegiem Warty, spotkałem kolegę łowiącego stacjonarnie. Zapytałem o wyniki. Kolega odparł, że w tym miejscu kręci się sama drobnica, a w inne miejsce nie chce mu się przejeżdżać, aby nie pakować znów tych wszystkich „gratów” do samochodu, a potem znów ich rozpakowywać. Ja natomiast, przerabiając już któryś kilometr rzeki, opowiedziałem mu o jaziach, które zawitały na końcu mojego zestawu spinningowego. Oczywiście musiałem się pochwalić zdjęciami złowionych ryb. Po krótkim przystanku poszedłem w swoją stronę, by dołowić jeszcze jakieś pojedyncze „jaśki”.

 

Kornel Słaby
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • w jakich miejscach łowić jazie
  • jak łowić jazie wczesną wiosną
  • jakie zastosować przynęty
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Branie suma na żywo

Branie suma na żywo
Dodano: 2018-07-19

Choć ten film ma już prawie dwa lata to nadal jest aktualny. Mieliście okazję zobaczyć branie suma? Terry Theunissen nawet je zarejestrował. Na kanale Terrego Theunissena możecie zobaczyć jak sum najpierw się „przymierza”, a następnie atakuje zestaw. Zwróćcie uwagę jak sum reaguje na pracę przynęty.  

Daiwa Duckfin Shad

Daiwa Duckfin Shad
Dodano: 2018-07-18

Przynęty firmy Daiwa, coraz częściej można zobaczyć w arsenale wielu spinningistów. Niewątpliwie interesującą propozycją może okazać się Duckfin Shad.  Duck – Fin Shad to gumowa przynęta, o świetnej akcji oraz wykonana z bardzo wytrzymałego materiału. Idealnie nadaje się do łowienia metodą drop shot czy do jak…

Mikado AMOK

Mikado AMOK
Dodano: 2018-07-12

Firma Mikado to producent sprzętu do praktycznie każdej metody. Początki firmy datowane są na 1989 r. Dzisiaj zaprezentujemy Wam kołowrotek sumowy o nazwie AMOK.  Amok to uniwersalny sprzęt, który można stosować do różnych metod połowu suma, począwszy od spinningu, przez łowienie z łodzi po stacjonarkę.…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com