nagłówek h1

Opowieści

Najważniejszy jest klimat

Dobra wyprawa to taka, która pozostawia dobre wspomnienia. Ryby czasem dopisują bardziej, a czasem mniej, jednak to zawsze klimat gra pierwsze skrzypce.

Minęło 125 dni, odkąd wraz Krzysiem, Marcinem oraz Mateuszem po 25 godzin na dobę oraliśmy mętne wody kwietniowego Padu. Tym razem u progu sumowej bazy pojawiają się Krzysiu z Marcinem i od razu w optymistycznych nastrojach omawiamy strategie kolejnej sumowej rozgrywki. Tym razem sytuacja jest inna, rzeka jest o trzy metry niższa niż w kwietniu, a w najbliższych godzinach spodziewamy się przyboru wody spowodowanego obfitą ulewą w górnym odcinku rzeki. Zaczyna się pakowanie. Rozmieszczamy graty na dwóch łodziach. Musimy być bardzo mobilni, to bardzo ważne, bo nie będziemy grzać miejsca dłużej niż dwie noce. Pad jest rzeką różnych i często zmieniających się scenerii. Trzeba się szybko wpasowywać i trafnie przewidywać.

 

Wojciech Andrzejak
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  •  Jak wygląda wędkowanie na Padzie?
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Peter Merkel gościem Zebco Europe na Rybomanii

Peter Merkel gościem Zebco Europe na Rybomanii
Dodano: 2019-01-23

Black Cat Polska ujawnił nazwisko swojego gościa podczas zbliżającej się Rybomanii. Będzie nim jeden z głównych testerów marki – Peter Merkel. Odpowiedzialny za stworzenie serii Wild Cat'z.  Komunikat Black Cat: Od kilku lat wędkarstwo sumowe staje w Polsce się coraz popularniejsze. Zauważamy ten trend…

Sumy z płycizny – Piotr Boufał

Sumy z płycizny – Piotr Boufał
Dodano: 2019-01-22

Często słysząc „sum”, mamy przed oczami rybę trzymającą się głębokich części łowiska. Piotr Boufał w swoim artykule rozprawia się z tym … no właśnie - mitem?  Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Piotrek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 1/2019,…

Lista wystawców Rybomanii

Lista wystawców Rybomanii
Dodano: 2019-01-20

Organizator targów Rybomania ogłosił już listę firm, które będziecie mogli spotkać w Poznaniu, wśród nich znajdziecie m.in. takie marki jak Okuma, DAM, Black Cat wiele innych. Szczegóły wkrótce. 

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com