nagłówek h1

Opowieści

Mętnookie na zaporówce

Kiedy zaczynałam swoją przygodę ze spinningiem, byłam „sfokusowana” na łowienie okoni i szczupaków. Wraz z upływem czasu, kiedy moja wiedza w teorii i praktyce odnośnie tej techniki zaczęła się rozbudowywać, a co za tym idzie również efekty wędkarskie się powiększyły, pojawił się pierwszy przyłów sandaczowy.  

Pamiętam dokładnie tę chwilę. Byłam tak podekscytowana, że drżenie rąk utrudniało mi stabilne utrzymanie ryby. Od tamtej chwili „mętnooki wampir”, zamieszkujący nasze rodzime wody, stał się obiektem moich wędkarskich westchnień. Początki mojej przygody z sandaczem były trudne, ale nauczyły mnie cierpliwości. Wertowałam niezliczoną liczbę książek i stron internetowych, aby jak najlepiej poznać tego osobnika, a moje pudełka powiększały swoją objętość o przynęty, których wcześniej nie używałam. W końcu przyszedł czas na sprawdzanie zdobytej wiedzy w praktyce. W tamtym czasie nawet nie śniłam o echosondzie, dlatego byłam zdana na moją własną wiedzę o specyfice zbiornika zaporowego w rodzinnych stronach, którą zdobywałam przez całą moją przygodę z wędkarstwem.

Karolina Błaszczak
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • jak podejść sandacze na zbiornikach zaporowych
  • jakie wędzisko dobrać do łowienia sandaczy
  • w jakich miejscach szukać ryb, oraz jakie miejsca obławiać
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Vertical – jak przygotować zestaw?

Vertical – jak przygotować zestaw?
Dodano: 2018-12-13

Vertical to bardzo popularna metoda łowienia sumów. Zapraszamy więc do zapoznania się z filmem Marcina Wieczorka, w którym krok po kroku tłumaczy jak przygotować odpowiedni zestaw.  Marcin Wieczorek o filmie:  Film przedstawia zestaw do połowu sumów metodą VERTICAL. Metoda w Polsce jest zakazana…

Rybomania w Warszawie w obiektywie Świata Suma

Rybomania w Warszawie w obiektywie Świata Suma
Dodano: 2018-12-11

W dniach od 8 do 9 grudnia w warszawskim Global Expo odbyła się pierwsza w tym mieście edycja targów Rybomania. Impreza zgromadziła przedstawicieli różnych dziedzin wędkarstwa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą fotorelacją.  W hali Global Expo spotkaliśmy sklepy, dystrybutorów i producentów…

Planery – Savage Gear

Planery – Savage Gear
Dodano: 2018-12-10

Zapraszamy na krótką prezentację planerów od firmy Savage Gear. Sebastian Rzytki w kilku słowach opisuje czym charakteryzuje się ten produkt. Planery są bardzo przydatne podczas wędkowania z trollingu. W poniższym filmie Sebastian Rzytki, członek proteam Savage Gear nakreśla zalety tego produktu. 

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com