nagłówek h1

Opowieści

Marlin i Malediwy

Prawie 10 godzin w samolocie, przesiadka w Dubaju oraz fakt, że w trasę ruszyłam z gorączką, nie powstrzymały mnie przed próbą dorwania „bestii z głębin oceanu”. Czasami sama dziwię się, jak wiele człowiek jest w stanie poświęcić, jak dużo ryzyka ponieść i wyrzeczeń przeboleć, dla pasji, która staje się całym jego światem.  

Jeżeli jesteście ciekawi, jak udało mi się przeżyć sztorm? Jak wygląda bezludna wyspa? Jak podczas nurkowania odkrywa się wrak statku? Jak nabawiłam się uczulenia na rybę oraz dlaczego bałam się powrotu do Polski? Koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

Trudne początki
Po długim i męczącym locie w końcu dotarliśmy do stolicy Male, skąd odebrał nas nasz przyjaciel, Sona. Zmiana klimatu oraz strefy czasowej plus moje przeziębienie nie nastrajały mnie optymistycznie. To wszystko jednak minęło, gdy tylko zobaczyłam naszą łódź „Bolero” oraz po roku ponownie uśmiechniętego kapitana, machającego do nas na powitanie. Gdy tylko rozpakowaliśmy nasze bagaże i wzięliśmy szybki prysznic, natychmiast zabraliśmy się za zbrojenie sprzętu. Pierwszego dnia, ponieważ odczuwaliśmy jeszcze zmęczenie, postawiliśmy na trolling oraz nocne łowienie na filety. Nie było mowy o tropikalnym spinningu, jakim jest popping. Do trollingu przygotowaliśmy 8 wędek o ciężarze wyrzutu 200-400 g i długości 2-2,4 m.

 

Karolina Błaszczak
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • jak wygląda wędkowanie na Malediwach
  • jaką przygodę życia można przeżyć wybierając się na taką wyprawę
  • jak wyglądał połów 300 cm marlina
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Peter Merkel gościem Zebco Europe na Rybomanii

Peter Merkel gościem Zebco Europe na Rybomanii
Dodano: 2019-01-23

Black Cat Polska ujawnił nazwisko swojego gościa podczas zbliżającej się Rybomanii. Będzie nim jeden z głównych testerów marki – Peter Merkel. Odpowiedzialny za stworzenie serii Wild Cat'z.  Komunikat Black Cat: Od kilku lat wędkarstwo sumowe staje w Polsce się coraz popularniejsze. Zauważamy ten trend…

Sumy z płycizny – Piotr Boufał

Sumy z płycizny – Piotr Boufał
Dodano: 2019-01-22

Często słysząc „sum”, mamy przed oczami rybę trzymającą się głębokich części łowiska. Piotr Boufał w swoim artykule rozprawia się z tym … no właśnie - mitem?  Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Piotrek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 1/2019,…

Lista wystawców Rybomanii

Lista wystawców Rybomanii
Dodano: 2019-01-20

Organizator targów Rybomania ogłosił już listę firm, które będziecie mogli spotkać w Poznaniu, wśród nich znajdziecie m.in. takie marki jak Okuma, DAM, Black Cat wiele innych. Szczegóły wkrótce. 

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com