nagłówek h1

Opowieści

Marlin i Malediwy

Prawie 10 godzin w samolocie, przesiadka w Dubaju oraz fakt, że w trasę ruszyłam z gorączką, nie powstrzymały mnie przed próbą dorwania „bestii z głębin oceanu”. Czasami sama dziwię się, jak wiele człowiek jest w stanie poświęcić, jak dużo ryzyka ponieść i wyrzeczeń przeboleć, dla pasji, która staje się całym jego światem.  

Jeżeli jesteście ciekawi, jak udało mi się przeżyć sztorm? Jak wygląda bezludna wyspa? Jak podczas nurkowania odkrywa się wrak statku? Jak nabawiłam się uczulenia na rybę oraz dlaczego bałam się powrotu do Polski? Koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

Trudne początki
Po długim i męczącym locie w końcu dotarliśmy do stolicy Male, skąd odebrał nas nasz przyjaciel, Sona. Zmiana klimatu oraz strefy czasowej plus moje przeziębienie nie nastrajały mnie optymistycznie. To wszystko jednak minęło, gdy tylko zobaczyłam naszą łódź „Bolero” oraz po roku ponownie uśmiechniętego kapitana, machającego do nas na powitanie. Gdy tylko rozpakowaliśmy nasze bagaże i wzięliśmy szybki prysznic, natychmiast zabraliśmy się za zbrojenie sprzętu. Pierwszego dnia, ponieważ odczuwaliśmy jeszcze zmęczenie, postawiliśmy na trolling oraz nocne łowienie na filety. Nie było mowy o tropikalnym spinningu, jakim jest popping. Do trollingu przygotowaliśmy 8 wędek o ciężarze wyrzutu 200-400 g i długości 2-2,4 m.

 

Karolina Błaszczak
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • jak wygląda wędkowanie na Malediwach
  • jaką przygodę życia można przeżyć wybierając się na taką wyprawę
  • jak wyglądał połów 300 cm marlina
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Sygnalizatory Smart Alarm - Mad Cat

Sygnalizatory Smart Alarm - Mad Cat
Dodano: 2018-06-16

 Podczas zasiadek sumowych bardzo pomocne są elektroniczne sygnalizatry brań. W ofercie firmy Mad Cat dostępne są alarmy Smart Alarm. Poznajmy je bliżej.  Alarmy Mad Cat Smart Alarm to niezawodne i czułe na najmniejszy ruch bezprzewodowe sygnalizatory brań o zasięgu do 100 metrów. Nadają się idealnie do łowienia…

Paweł Kusy i „ofiara” Duckfin Shad

Paweł Kusy i „ofiara” Duckfin Shad
Dodano: 2018-06-16

Paweł Kusy, którego przedstawialiśmy kilka tygodni temu przesłał do nas zdjęcia pięknego sandacza, który skusił się na przynętę Daiwa Duckfin Shad. Jest to przynęta w rozmiarze 9 cm i o kolorze kibinago. Paweł jak już informowaliśmy to specjalista od spinningu oraz przewodnik po szwedzkich jeziorach. Gratulacje.

Kołowrotek Daiwa BG

Kołowrotek Daiwa BG
Dodano: 2018-06-15

 Kołowrotki DAIWA BG łączą w sobie niesamowicie wysoką odporność na obciążenia i siłę ściągania z płynnością pracy i świetnym designem.  Nieodkształcalny korpus HardBodyZ wykonany z aluminium zapewnia doskonałą podporę dla mechanizmu Digigear II i optymalne przenoszenie siły w trakcie holu. Aluminiowa szpula ABS…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com