nagłówek h1

Sumowe porady

Kiedy, jak i po co?

Dokładnie napisane scenariusze sprawdzają się tylko w przypadku nagrywania filmów. W wędkarstwie nie ma właściwie żadnego pewnika, czegoś, co wiodłoby do sukcesu. Jedynie obserwacja warunków atmosferycznych – temperatury, ciśnienia, wiatru oraz samej wody może do niego przybliżyć.  

Wybierając się nad wodę, dobrze byłoby mieć wiedzę na temat nie jednej, ale przynajmniej dwóch lub trzech metod oraz sposobów połowu sumów. Poniżej podpowiem na co zwrócić szczególną uwagą oraz jaką strategię obrać. Miejsca, które dla was opiszę, odnoszą się do wszystkich znanych mi metod połowu suma. Wy, będąc nad wodą, kierując się przekazanymi informacjami, wybierzecie tę, która okaże się najskuteczniejsza. Zatem do dzieła!

Czysta niska woda i słoneczna pogoda
Czysta niska woda i słoneczna pogoda to warunki, w których sumy nie wykazują szczególnej aktywności. Rozleniwione odpoczywają w kryjówkach lub w ich pobliżu. Szczególny nacisk należy położyć wtedy na schodzące szybko do dna, pracujące bardzo agresywnie przynęty lub metody pozwalające postawić zestaw w takim miejscu. Dobre będą mocno dociążone gumowe zabawki, schodzące głęboko woblery, cykady, bojki lub podwodne spławiki.

 

Marcin Wieczorek
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • w jakich warunkach sumy wykazują najwyższą aktywność
  • czy sumy biorą przed burzą?
  • w jakich miejscach łowić sumy nocą
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Sygnalizatory Smart Alarm - Mad Cat

Sygnalizatory Smart Alarm - Mad Cat
Dodano: 2018-06-16

 Podczas zasiadek sumowych bardzo pomocne są elektroniczne sygnalizatry brań. W ofercie firmy Mad Cat dostępne są alarmy Smart Alarm. Poznajmy je bliżej.  Alarmy Mad Cat Smart Alarm to niezawodne i czułe na najmniejszy ruch bezprzewodowe sygnalizatory brań o zasięgu do 100 metrów. Nadają się idealnie do łowienia…

Paweł Kusy i „ofiara” Duckfin Shad

Paweł Kusy i „ofiara” Duckfin Shad
Dodano: 2018-06-16

Paweł Kusy, którego przedstawialiśmy kilka tygodni temu przesłał do nas zdjęcia pięknego sandacza, który skusił się na przynętę Daiwa Duckfin Shad. Jest to przynęta w rozmiarze 9 cm i o kolorze kibinago. Paweł jak już informowaliśmy to specjalista od spinningu oraz przewodnik po szwedzkich jeziorach. Gratulacje.

Kołowrotek Daiwa BG

Kołowrotek Daiwa BG
Dodano: 2018-06-15

 Kołowrotki DAIWA BG łączą w sobie niesamowicie wysoką odporność na obciążenia i siłę ściągania z płynnością pracy i świetnym designem.  Nieodkształcalny korpus HardBodyZ wykonany z aluminium zapewnia doskonałą podporę dla mechanizmu Digigear II i optymalne przenoszenie siły w trakcie holu. Aluminiowa szpula ABS…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com