nagłówek h1

Opowieści

Jesienne sumy

Jesień tego roku, tak jak i lato, była niesamowicie piękna. Jak przystało na prawdziwe polskie społeczeństwo, są grupy, które są z tego powodu niezadowolone.  

Poprzeczka, którą sobie ustawiłem, okazała się dość wysoka. Wartę w okolicach Obornik Wlkp. można było przejść zagłębiając się mniej więcej do „klejnotów rodowych”. Biorąc pod uwagę, że moja „Bradziaga” ma zanurzenie 60-70 centymetrów, pozostało mi tylko wierzyć we własny talent nawigatora. No trudno, w razie mielizny muszę zabrać ze sobą jakiegoś silnego kumpla. Najmocniejszy jest Damian. Wypchnąłby łódkę nawet gdyby była przycumowana do największego nadwarciańskiego dębu. Kiedy mu zaproponowałem wspólne łowienie, tylko powiedział: „się wie, że jadę”.
Sumy, tak jak i karpie, wymagają poświeceń. Najpierw trzeba wysłuchać w domowych pieleszach np. „dlaczego nie chcesz spędzić być może ostatniego ładnego weekendu w tym roku z rodziną”. Potem spędzić cały piątek, sobota i niedziela w niewygodach na wodzie. Poranne ochłodzenia, jedzenie słabej jakości (głównie zimne, więc niezdrowe) i toaleta w krzakach. Sen, nie-sen na jednym boku…, bez możliwości chrapania! Ale na pytanie, czy warto, odpowiedź jest jedna. Każdy niech sobie sam jej udzieli. Damian twierdził też, że na komary (których już chyba nie było…, ja nie widziałem przynajmniej) weźmie dwie butelki rumu…, aby się natrzeć. Ponoć bardzo odstrasza. Zgodziłem się ze zrozumieniem. Wiadomo, profilaktyka.

 

Rafał Stasiak
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • jak wesoło i bez "napinki" przeżyć przygodę na Warcie
  • czy Warta jest tego warta?
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Peter Merkel gościem Zebco Europe na Rybomanii

Peter Merkel gościem Zebco Europe na Rybomanii
Dodano: 2019-01-23

Black Cat Polska ujawnił nazwisko swojego gościa podczas zbliżającej się Rybomanii. Będzie nim jeden z głównych testerów marki – Peter Merkel. Odpowiedzialny za stworzenie serii Wild Cat'z.  Komunikat Black Cat: Od kilku lat wędkarstwo sumowe staje w Polsce się coraz popularniejsze. Zauważamy ten trend…

Sumy z płycizny – Piotr Boufał

Sumy z płycizny – Piotr Boufał
Dodano: 2019-01-22

Często słysząc „sum”, mamy przed oczami rybę trzymającą się głębokich części łowiska. Piotr Boufał w swoim artykule rozprawia się z tym … no właśnie - mitem?  Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Piotrek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 1/2019,…

Lista wystawców Rybomanii

Lista wystawców Rybomanii
Dodano: 2019-01-20

Organizator targów Rybomania ogłosił już listę firm, które będziecie mogli spotkać w Poznaniu, wśród nich znajdziecie m.in. takie marki jak Okuma, DAM, Black Cat wiele innych. Szczegóły wkrótce. 

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com