nagłówek h1

Opowieści

Delta Rodanu

Witam wszystkich! Ostatnio dostaję wiele pytań na temat Delty Rodanu, gdzie udało mi się złowić kilka potężnych ryb, w tym mój dotychczasowy rekord - suma 253 cm. Postanowiłem napisać ten artykuł, aby podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami, przekazać kilka istotnych wskazówek, jak się przygotować do takiego wyjazdu i zaoszczędzić cenny czas na miejscu.  

Na odcinku Rodanu w strefie przybrzeżnej (do mostu), bo tam właśnie dozwolone są metody takie jak trolling. Są tam dwie bazy, w których - po wcześniejszym kontakcie - można zarezerwować sobie miejsce. Znajdują się przy samej rzece, a w każdej z nich jest slip do wodowania oraz pomost, gdzie bezpiecznie można pozostawić pływadełko na noc. Można wynająć sobie przyczepę kempingową, domek lub rozbić namiot. Jeśli chodzi o standardy w bazach, to pozostawiają dużo do życzenia, ale przecież przyjeżdżamy tam na ryby, a nie siedzieć w bazie. Na miejscu znajduje się wszystko, czego potrzebujemy, czyli prąd, łazienka z prysznicem oraz lodówki do przetrzymywania jedzenia oraz przynęt. Jeżeli czegoś wam zabraknie, zawsze można udać się do pięknego miasteczka Saintes-Maries-de-la-Mer, położonego około 20 minut od bazy nad samym morzem.

 

Karol Lasota
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • jak przygotować się do wyjazdy na Deltę Rodanu
  • gdzie i jak łowić?
  • jakie są koszty takiego wypadu
  • jak przygotować się sprzętowo
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Peter Merkel gościem Zebco Europe na Rybomanii

Peter Merkel gościem Zebco Europe na Rybomanii
Dodano: 2019-01-23

Black Cat Polska ujawnił nazwisko swojego gościa podczas zbliżającej się Rybomanii. Będzie nim jeden z głównych testerów marki – Peter Merkel. Odpowiedzialny za stworzenie serii Wild Cat'z.  Komunikat Black Cat: Od kilku lat wędkarstwo sumowe staje w Polsce się coraz popularniejsze. Zauważamy ten trend…

Sumy z płycizny – Piotr Boufał

Sumy z płycizny – Piotr Boufał
Dodano: 2019-01-22

Często słysząc „sum”, mamy przed oczami rybę trzymającą się głębokich części łowiska. Piotr Boufał w swoim artykule rozprawia się z tym … no właśnie - mitem?  Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Piotrek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 1/2019,…

Lista wystawców Rybomanii

Lista wystawców Rybomanii
Dodano: 2019-01-20

Organizator targów Rybomania ogłosił już listę firm, które będziecie mogli spotkać w Poznaniu, wśród nich znajdziecie m.in. takie marki jak Okuma, DAM, Black Cat wiele innych. Szczegóły wkrótce. 

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com