nagłówek h1

Opowieści

Cel: Rio Hondo

W listopadzie 2017 roku ruszyliśmy do Amazonii. Celem projektu „Ekspedycja Amazońska 2017 - Rio Hondo” było rozpoznanie środowiska geograficznego i przyrodniczego miejsca, które stanowi jeszcze „białą plamę” na mapie.  

Przedmiotem zainteresowań uczestników ekspedycji był ekosystem wodny i ekosystem lasów deszczowych, obserwacja uwarunkowań przyrodniczych tych złożonych ekosystemów. Miejsce wyprawy to rzeka Hondo i jej okolice, miejsce jeszcze nieznane badaczom i naukowcom. Jednym z zadań, jakie przed sobą postawili uczestnicy, było dojście do nieodkrytych jeszcze jezior. Znajdują się one prawdopodobnie na terenie Parku Narodowego Madidi, uznanego za miejsce o największej bioróżnorodności na Ziemi. Nie ma jakichkolwiek zdjęć czy nawet przekazów ustnych opisujących te obszary. Członkowie tej dwumiesięcznej wyprawy mieli za zadanie zebrać materiał fotograficzny i filmowy. Rząd Boliwii zagwarantował także prawa do nadania jeziorom nazw geograficznych. Przebywając więc w takich „okolicznościach przyrody”, jak nie skorzystać z możliwości powędkowania, choćby chwilkę.

Rafał Stasiak
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • jakie ryby występują w Amazonii
  • jaką przygodę przeżyli uczestnicy podczas ekspedycji
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Sygnalizatory Smart Alarm - Mad Cat

Sygnalizatory Smart Alarm - Mad Cat
Dodano: 2018-06-16

 Podczas zasiadek sumowych bardzo pomocne są elektroniczne sygnalizatry brań. W ofercie firmy Mad Cat dostępne są alarmy Smart Alarm. Poznajmy je bliżej.  Alarmy Mad Cat Smart Alarm to niezawodne i czułe na najmniejszy ruch bezprzewodowe sygnalizatory brań o zasięgu do 100 metrów. Nadają się idealnie do łowienia…

Paweł Kusy i „ofiara” Duckfin Shad

Paweł Kusy i „ofiara” Duckfin Shad
Dodano: 2018-06-16

Paweł Kusy, którego przedstawialiśmy kilka tygodni temu przesłał do nas zdjęcia pięknego sandacza, który skusił się na przynętę Daiwa Duckfin Shad. Jest to przynęta w rozmiarze 9 cm i o kolorze kibinago. Paweł jak już informowaliśmy to specjalista od spinningu oraz przewodnik po szwedzkich jeziorach. Gratulacje.

Kołowrotek Daiwa BG

Kołowrotek Daiwa BG
Dodano: 2018-06-15

 Kołowrotki DAIWA BG łączą w sobie niesamowicie wysoką odporność na obciążenia i siłę ściągania z płynnością pracy i świetnym designem.  Nieodkształcalny korpus HardBodyZ wykonany z aluminium zapewnia doskonałą podporę dla mechanizmu Digigear II i optymalne przenoszenie siły w trakcie holu. Aluminiowa szpula ABS…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com