nagłówek h1

Wątróbka – jak założyć na hak?

Podczas stacjonarnego łowienia sumów używa się różnych przynęty, między innymi - żywca, martwe rybki, pellet oraz rosówki. Sumowym rarytasem jest również wątróbka, jak jednak założyć ją na hak by nie spadła?

Dodano: 2018-06-13

Podczas stacjonarnego łowienia sumów z powodzeniem używa się przynęty takie jak martwe rybki, żywce, pellet czy rosówki. Do sumowych rarytasów zalicza się również wątróbka, zarówno ta wieprzowa jak i drobiowa. Często jednak pojawia się problem z tym jak solidnie zamocować tą delikatną przynętę w taki sposób by nie spadła ona z haka?
Aby dobrze ją zamocować potrzebne są specjalne nierozpuszczalne woreczki, bądź po prostu zwykły kawałek pończochy. Każdy z obu materiałów należy zawiązać z jednej strony, włożyć do niego solidną porcję wątróbki i znów zawiązać. W ten sposób przygotowany kąsek nakładamy na hak, przebijając kilka razy materiał. W ten sposób podany smakołyk będzie się bardzo trwale trzymać na ostrzu naszego haczyka.
 

Polecamy artykuły

Szarpane pstrągi

Opowieści

Szarpane pstrągi

Każdy polski wędkarz interpretuje słowo „szarpak” jednoznacznie. Etymologia tego słowa jasno nam sugeruje i nasuwa niezbyt pozytywne skojarzenia. Niestety, amatorów tej „metody” nad naszymi wodami nie brakuje. Jeśli jednak czytacie ten tekst, by znaleźć sposób, jak wyrwać z wody nakrapian…

Kamil Zaczkiewicz

Najważniejszy jest klimat

Opowieści

Najważniejszy jest klimat

Dobra wyprawa to taka, która pozostawia dobre wspomnienia. Ryby czasem dopisują bardziej, a czasem mniej, jednak to zawsze klimat gra pierwsze skrzypce.

Wojciech Andrzejak

Sumy z płycizny

Opowieści

Sumy z płycizny

Do napisania tego artykułu zmusza mnie odwieczny problem „sumiarzy”, który nieustannie zauważam na portalach społecznościowych, a nawet w realu! Chciałbym, aby ten tekst rozwiał wszelkie wątpliwości związane z łowieniem wąsaczy w płytkiej wodzie. 

Piotr Boufał

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com