nagłówek h1

Wątróbka – jak założyć na hak?

Podczas stacjonarnego łowienia sumów używa się różnych przynęty, między innymi - żywca, martwe rybki, pellet oraz rosówki. Sumowym rarytasem jest również wątróbka, jak jednak założyć ją na hak by nie spadła?

Dodano: 2018-06-13

Podczas stacjonarnego łowienia sumów z powodzeniem używa się przynęty takie jak martwe rybki, żywce, pellet czy rosówki. Do sumowych rarytasów zalicza się również wątróbka, zarówno ta wieprzowa jak i drobiowa. Często jednak pojawia się problem z tym jak solidnie zamocować tą delikatną przynętę w taki sposób by nie spadła ona z haka?
Aby dobrze ją zamocować potrzebne są specjalne nierozpuszczalne woreczki, bądź po prostu zwykły kawałek pończochy. Każdy z obu materiałów należy zawiązać z jednej strony, włożyć do niego solidną porcję wątróbki i znów zawiązać. W ten sposób przygotowany kąsek nakładamy na hak, przebijając kilka razy materiał. W ten sposób podany smakołyk będzie się bardzo trwale trzymać na ostrzu naszego haczyka.
 

Polecamy artykuły

Rekordowa samotna wyprawa

Opowieści

Rekordowa samotna wyprawa

Mamy sobotę 16 września 2017 roku, dzwoni budzik, jest 6:30 rano, pora wstać ponieważ przede mną kolejna sumowa wyprawa. Miała być, jak każda inna. Okazało się inaczej. To był dzień, kiedy złowiłem suma na miarę rekordu świata.  

Jean-christophe Conéjéro

Sumy z Wisły Mazowieckiej

Łowiska

Sumy z Wisły Mazowieckiej

Wyprawa nad Wisłę mazowiecką to coś więcej niż zwykły wyjazd na ryby. To przygoda, to możliwość obcowania z dziką przyrodą, z dala od ludzi. Wyjazd taki, nawet gdy nie uda się nam złowić upragnionej ryby, na długo zapisze się w naszej pamięci, bo na podobnych wyprawach nic nie jest takie samo.  

Mateusz Frankiewicz

Sezon na zębate

Poza sezonem

Sezon na zębate

Zimowo-wiosenne wędkowanie jest dla wielu łowców jedynie przedsmakiem prawdziwego sezonu, który rozpoczyna się dopiero wraz z zakończeniem okresów ochronnych ich ulubionych gatunków. Dla nas, spinningistów, pierwszy dzień maja zawsze był datą niejako magiczną. Nie tylko z powodu długiego wee…

Kamil Zaczkiewicz

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com