nagłówek h1

Rozteki sumiarza - Grzegorz Szafir

Wiązać suma na smyczy czy nie wiązać, dozbrajać czy nie dozbrajać. O tym właśnie napisał Grzegorz Szafir w aktualnym numerze Świata Suma. Ten artykuł to lektura obowiązkowa.  

Dodano: 2018-05-07

Świetny tekst, w którym Grzegorz Szafir prezentuje swoje zdanie na temat dozbrajania żywców oraz wiązania sumów na smyczy. Wiemy jak to wygląda w zderzeniu z przepisami, a jakie jest zdanie autora artykułu?

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Grzegorz? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>>
TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 

Fragment tekstu:
Problematyka dozbrajania zestawów to nie jedyna sprawa spędzająca sumiarzom sen z powiek. Kolejną jest brak możliwości czasowego przetrzymywania złowionego suma na lince do czasu sesji zdjęciowej. Oczywiście, nie mam tu na myśli sznurów do wieszania bielizny czy też łańcuchów rodem z psiej budy, które to z całą słusznością nie mają żadnego prawa być stosowane, lecz bezpieczne dla wąsaczy liny z obowiązkowym, gumowym buforem oraz zabezpieczającą otuliną, nieczyniące zapiętemu nań sumowi żadnego uszczerbku ani ubytku na zdrowiu. Uwiązanie wyholowanego suma na takim sznurze jest dla niego dużo bardziej komfortowe niż umieszczenie go w oczekiwaniu na sesję zdjęciową, nawet w najdłuższej siatce. 

Polecamy artykuły

Szarpane pstrągi

Opowieści

Szarpane pstrągi

Każdy polski wędkarz interpretuje słowo „szarpak” jednoznacznie. Etymologia tego słowa jasno nam sugeruje i nasuwa niezbyt pozytywne skojarzenia. Niestety, amatorów tej „metody” nad naszymi wodami nie brakuje. Jeśli jednak czytacie ten tekst, by znaleźć sposób, jak wyrwać z wody nakrapian…

Kamil Zaczkiewicz

Najważniejszy jest klimat

Opowieści

Najważniejszy jest klimat

Dobra wyprawa to taka, która pozostawia dobre wspomnienia. Ryby czasem dopisują bardziej, a czasem mniej, jednak to zawsze klimat gra pierwsze skrzypce.

Wojciech Andrzejak

Sumy z płycizny

Opowieści

Sumy z płycizny

Do napisania tego artykułu zmusza mnie odwieczny problem „sumiarzy”, który nieustannie zauważam na portalach społecznościowych, a nawet w realu! Chciałbym, aby ten tekst rozwiał wszelkie wątpliwości związane z łowieniem wąsaczy w płytkiej wodzie. 

Piotr Boufał

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com