nagłówek h1

Rozteki sumiarza - Grzegorz Szafir

Wiązać suma na smyczy czy nie wiązać, dozbrajać czy nie dozbrajać. O tym właśnie napisał Grzegorz Szafir w aktualnym numerze Świata Suma. Ten artykuł to lektura obowiązkowa.  

Dodano: 2018-05-07

Świetny tekst, w którym Grzegorz Szafir prezentuje swoje zdanie na temat dozbrajania żywców oraz wiązania sumów na smyczy. Wiemy jak to wygląda w zderzeniu z przepisami, a jakie jest zdanie autora artykułu?

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Grzegorz? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>>
TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 

Fragment tekstu:
Problematyka dozbrajania zestawów to nie jedyna sprawa spędzająca sumiarzom sen z powiek. Kolejną jest brak możliwości czasowego przetrzymywania złowionego suma na lince do czasu sesji zdjęciowej. Oczywiście, nie mam tu na myśli sznurów do wieszania bielizny czy też łańcuchów rodem z psiej budy, które to z całą słusznością nie mają żadnego prawa być stosowane, lecz bezpieczne dla wąsaczy liny z obowiązkowym, gumowym buforem oraz zabezpieczającą otuliną, nieczyniące zapiętemu nań sumowi żadnego uszczerbku ani ubytku na zdrowiu. Uwiązanie wyholowanego suma na takim sznurze jest dla niego dużo bardziej komfortowe niż umieszczenie go w oczekiwaniu na sesję zdjęciową, nawet w najdłuższej siatce. 

Polecamy artykuły

Rekordowa samotna wyprawa

Opowieści

Rekordowa samotna wyprawa

Mamy sobotę 16 września 2017 roku, dzwoni budzik, jest 6:30 rano, pora wstać ponieważ przede mną kolejna sumowa wyprawa. Miała być, jak każda inna. Okazało się inaczej. To był dzień, kiedy złowiłem suma na miarę rekordu świata.  

Jean-christophe Conéjéro

Sumy z Wisły Mazowieckiej

Łowiska

Sumy z Wisły Mazowieckiej

Wyprawa nad Wisłę mazowiecką to coś więcej niż zwykły wyjazd na ryby. To przygoda, to możliwość obcowania z dziką przyrodą, z dala od ludzi. Wyjazd taki, nawet gdy nie uda się nam złowić upragnionej ryby, na długo zapisze się w naszej pamięci, bo na podobnych wyprawach nic nie jest takie samo.  

Mateusz Frankiewicz

Sezon na zębate

Poza sezonem

Sezon na zębate

Zimowo-wiosenne wędkowanie jest dla wielu łowców jedynie przedsmakiem prawdziwego sezonu, który rozpoczyna się dopiero wraz z zakończeniem okresów ochronnych ich ulubionych gatunków. Dla nas, spinningistów, pierwszy dzień maja zawsze był datą niejako magiczną. Nie tylko z powodu długiego wee…

Kamil Zaczkiewicz

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com