nagłówek h1

Rekord Polski suma złowiony przez Szymona Nowowiejskiego

W poniedziałek informowaliśmy o wspaniałym połowie, którego dokonał Szymon Nowowiejski na zalewie w Rybniku. Dzisiaj możemy już oficjalnie okrzyknąć go rekordowym! 

Dodano: 2018-10-25

W Polsce dwa czasopisma prowadzą rankingi rekordowych ryb. Jednym z nich są Wiadomości Wędkarskie i ten magazyn przyznaje tytuł rekordu najcięższym rybom w poszczególnych gatunkach i tak dla suma jest to 105,50 kg. Natomiast drugi wykaz prowadzi Wędkarski Świat, gdzie liczy się długość ryb.

Zgodnie z obecną tabelą sum, którego pokonał Szymon Nowowiejski jest najdłuższym dotąd złowionym w Polsce. W związku z tym od środy, kiedy to WŚ potwierdził wymiary ryby Tyszanin został nowym rekordzistą Polski. Jeszcze raz gratulacje i prezentujemy film z ważenia i wypuszczania giganta.  

Polecamy artykuły

Szarpane pstrągi

Opowieści

Szarpane pstrągi

Każdy polski wędkarz interpretuje słowo „szarpak” jednoznacznie. Etymologia tego słowa jasno nam sugeruje i nasuwa niezbyt pozytywne skojarzenia. Niestety, amatorów tej „metody” nad naszymi wodami nie brakuje. Jeśli jednak czytacie ten tekst, by znaleźć sposób, jak wyrwać z wody nakrapian…

Kamil Zaczkiewicz

Najważniejszy jest klimat

Opowieści

Najważniejszy jest klimat

Dobra wyprawa to taka, która pozostawia dobre wspomnienia. Ryby czasem dopisują bardziej, a czasem mniej, jednak to zawsze klimat gra pierwsze skrzypce.

Wojciech Andrzejak

Sumy z płycizny

Opowieści

Sumy z płycizny

Do napisania tego artykułu zmusza mnie odwieczny problem „sumiarzy”, który nieustannie zauważam na portalach społecznościowych, a nawet w realu! Chciałbym, aby ten tekst rozwiał wszelkie wątpliwości związane z łowieniem wąsaczy w płytkiej wodzie. 

Piotr Boufał

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com