nagłówek h1

Rekord Polski suma złowiony przez Szymona Nowowiejskiego

W poniedziałek informowaliśmy o wspaniałym połowie, którego dokonał Szymon Nowowiejski na zalewie w Rybniku. Dzisiaj możemy już oficjalnie okrzyknąć go rekordowym! 

Dodano: 2018-10-25

W Polsce dwa czasopisma prowadzą rankingi rekordowych ryb. Jednym z nich są Wiadomości Wędkarskie i ten magazyn przyznaje tytuł rekordu najcięższym rybom w poszczególnych gatunkach i tak dla suma jest to 105,50 kg. Natomiast drugi wykaz prowadzi Wędkarski Świat, gdzie liczy się długość ryb.

Zgodnie z obecną tabelą sum, którego pokonał Szymon Nowowiejski jest najdłuższym dotąd złowionym w Polsce. W związku z tym od środy, kiedy to WŚ potwierdził wymiary ryby Tyszanin został nowym rekordzistą Polski. Jeszcze raz gratulacje i prezentujemy film z ważenia i wypuszczania giganta.  

Polecamy artykuły

Przechytrzyć wąsatego

Opowieści

Przechytrzyć wąsatego

Na liście pożądanych przeze mnie gatunków ryb, które od dawna chciałam złowić, znajdował się duży sum. Doskonale wiedziałam, jak waleczne potrafią być wąsacze, ponieważ w poprzednich latach złowiłam kilka mniejszych okazów, które bardzo mnie zaskoczyły swoją siłą. Nie mogłam więc wytrzymać i zdecyd…

Kasia Kozłowska

Jesienne sumy

Opowieści

Jesienne sumy

Jesień tego roku, tak jak i lato, była niesamowicie piękna. Jak przystało na prawdziwe polskie społeczeństwo, są grupy, które są z tego powodu niezadowolone.  

Rafał Stasiak

Przegląd woblerów sumowych do trollingu

Sumowe porady

Przegląd woblerów sumowych do trollingu

Każdy wędkarz, łowiący w trollingu sumowym, ma swoje woblerowe pewniaki i posiada swoją tajną broń na daną wodę. Trollingowe wędkarstwo sumowe swój największy boom i rozkwit miało gdzieś w okolicach roku 2012 i z każdym kolejnym rokiem przybywało przynęt przeznaczonych do łowienia sumów tą metodą. Rynek wobler&o…

Mateusz Frankiewicz

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com