nagłówek h1

Przechytrzyć wąsatego

Zapraszamy do lektury artykułu, w którym Kasia Kozłowska opisuje swoje metody do łowienia sumów. Nasza karpiowa koleżanka, jak sama przyznaje od dłuższego czasu planowała zapolować na „wąsatego” drapieżnika.  

Dodano: 2018-11-26

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotowała dla Was Kasia? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>>
TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


 

Czytaj również: Yuri vs Goliat

Fragment artykułu:
Na pierwszy rzut oka wędkarstwo sumowe bardzo różni się od łowienia karpi, lecz tak naprawdę, jeśli się przyjrzymy dokładniej, to dostrzeżemy, że stacjonarny styl łowienia tych ryb może być bliźniaczo podobny do łowienia ukochanych karpi. Zdecydowanie trzeba jednak przyznać, że wachlarz sumowych technik jest znacznie szerszy od technik karpiowych.
Sumiarzy można podzielić na kilka grup. Na pewno część z nich preferuje łowienie tych ryb na spinning, czy verticala. Ja jednak zostaję wierna i wybieram metody stacjonarne. Do tak zwanej stacjonarki zalicza się łowienie na grunt bądź spławiki, czyli bardzo podobne elementy jak podczas łowienia karpi. Zazwyczaj używanymi przynętami w takiej sytuacji są żywe i martwe ryby, rosówki, pijawki itd.  

Polecamy artykuły

Przechytrzyć wąsatego

Opowieści

Przechytrzyć wąsatego

Na liście pożądanych przeze mnie gatunków ryb, które od dawna chciałam złowić, znajdował się duży sum. Doskonale wiedziałam, jak waleczne potrafią być wąsacze, ponieważ w poprzednich latach złowiłam kilka mniejszych okazów, które bardzo mnie zaskoczyły swoją siłą. Nie mogłam więc wytrzymać i zdecyd…

Kasia Kozłowska

Jesienne sumy

Opowieści

Jesienne sumy

Jesień tego roku, tak jak i lato, była niesamowicie piękna. Jak przystało na prawdziwe polskie społeczeństwo, są grupy, które są z tego powodu niezadowolone.  

Rafał Stasiak

Przegląd woblerów sumowych do trollingu

Sumowe porady

Przegląd woblerów sumowych do trollingu

Każdy wędkarz, łowiący w trollingu sumowym, ma swoje woblerowe pewniaki i posiada swoją tajną broń na daną wodę. Trollingowe wędkarstwo sumowe swój największy boom i rozkwit miało gdzieś w okolicach roku 2012 i z każdym kolejnym rokiem przybywało przynęt przeznaczonych do łowienia sumów tą metodą. Rynek wobler&o…

Mateusz Frankiewicz

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com