nagłówek h1

Prezentacja nowości 2019 - DAIWA

W ostatnim okresie wiele marek przygotowuje prezentacje nowości na nowy sezon. Kilka dni temu gościliśmy na pokazach firmy Daiwa.

Dodano: 2018-11-08

Na zaproszonych dziennikarzy i przedstawicieli sklepów czekała bogata oferta sprzętu marki Daiwa, zaś jej przedstawiciele prezentowali nowości na zbliżający się sezon. Wśród nowinek znajdują się produkty, które zainteresują zarówno karpiarzy, spinningistów jak i miłośników feedera czy połowu sumów.

Emblem 35 SCW LD QD. Jest to nowa odsłona znanego, a właściwie legendarnego kołowrotka tej marki. W tej wersji wędkarze otrzymają m.in. 6 łożysk kulkowych, system Quick Drag, przekładnię DIGIGEAR, szpulę do dalekich rzutów oraz co ważne (i nie częste) drugą zapasową. Kolejna ciekawostka do wędzisko Crosscast, czyli duża moc i piękne wykończenie zamknięte w tej wędce. Do dyspozycji karpiarzy będzie aż 7 wersji począwszy od 10 ft aż na 13 ft kończąc, zaś ciężary wyrzutowe od 2,75 do 3,5 lbs.

Dla miłośników wodnych potworów Daiwa przygotowała Freams LT. Jest to kołowrotek stworzony w technologii Light & Tough. Wśród głównych parametrów warto podkreślić: 5 łożysk kulkowych, air rotor, krzyżowy nawój żyłki, bardzo cichą oscylację.

Exceler Catfish spin – jak sama nazwa wskazuje jest to ukłon w stornę sumiarzy preferujących aktywny tryb łowienia. Wędka została przygotowana w 5 wariantach (3 długości oraz różne c.w.). Daiwa zastosowała tutaj wysokiej jakości rękojeść EVA oraz dwustopowe przelotki Titanium Oxide.

Wśród nowości marki na zbliżający się sezon znajdziecie jeszcze całą serię pokrowców, toreb spinningowych z serii Prorex, składanych wiader oraz wędzisk i multiplikatorów. Niewątpliwie Daiwa jak co roku przygotowała wiele interesujących propozycji, o których jeszcze nie raz napiszemy.
 

Czytaj również: Cały rok z garbusami

Galeria zdjęć

Polecamy artykuły

Szarpane pstrągi

Opowieści

Szarpane pstrągi

Każdy polski wędkarz interpretuje słowo „szarpak” jednoznacznie. Etymologia tego słowa jasno nam sugeruje i nasuwa niezbyt pozytywne skojarzenia. Niestety, amatorów tej „metody” nad naszymi wodami nie brakuje. Jeśli jednak czytacie ten tekst, by znaleźć sposób, jak wyrwać z wody nakrapian…

Kamil Zaczkiewicz

Najważniejszy jest klimat

Opowieści

Najważniejszy jest klimat

Dobra wyprawa to taka, która pozostawia dobre wspomnienia. Ryby czasem dopisują bardziej, a czasem mniej, jednak to zawsze klimat gra pierwsze skrzypce.

Wojciech Andrzejak

Sumy z płycizny

Opowieści

Sumy z płycizny

Do napisania tego artykułu zmusza mnie odwieczny problem „sumiarzy”, który nieustannie zauważam na portalach społecznościowych, a nawet w realu! Chciałbym, aby ten tekst rozwiał wszelkie wątpliwości związane z łowieniem wąsaczy w płytkiej wodzie. 

Piotr Boufał

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com