nagłówek h1

Piotr Boufał: Podwodny spławik z mono

Podwodny spławik to popularna wśród sumiarzy metoda połowu. Nasz stały współpracownik Piotr Boufał w aktualnym numerze Świata Suma prezentuje jak montuje taki zestaw przy użyciu żyłki mono. 

Dodano: 2018-09-14

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Piotrek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 3/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>>
TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 

Fragment artykułu:

Polscy sumiarze, nawet ci doświadczeni, nie podążają w wielu przypadkach za modą, trendami czy innowacjami. Wielu z nich dalej żyje w przekonaniu, że plecionki górują nad materiałami typu żyłka. Oczywiście zgodzę się z tym stwierdzeniem, tylko jeśli chodzi o plecionki główne, znajdujące się na naszych kołowrotkach. Z przyponami ma się sprawa zupełnie inaczej. Mono jest materiałem o dużo większym współczynniku wytrzymałości na przetarcia, a to dla nas, sumiarzy, chyba jeden z najważniejszych aspektów. Dlaczego ma większą wytrzymałość? Mono zostaje wytworzone w procesie produkcji z materiału, który nie jest w żaden sposób pleciony, jak w przypadku klasycznych plecionek. Jest to jeden, mocny i niezależny materiał. Plecionka natomiast, jak sama nazwa wskazuje, jest pleciona z kilku lub kilkunastu cienkich włókien. Jeśli jedno z tych włókien zostaje naruszone, splot traci zwyczajnie na wytrzymałości.

Polecamy artykuły

Przechytrzyć wąsatego

Opowieści

Przechytrzyć wąsatego

Na liście pożądanych przeze mnie gatunków ryb, które od dawna chciałam złowić, znajdował się duży sum. Doskonale wiedziałam, jak waleczne potrafią być wąsacze, ponieważ w poprzednich latach złowiłam kilka mniejszych okazów, które bardzo mnie zaskoczyły swoją siłą. Nie mogłam więc wytrzymać i zdecyd…

Kasia Kozłowska

Jesienne sumy

Opowieści

Jesienne sumy

Jesień tego roku, tak jak i lato, była niesamowicie piękna. Jak przystało na prawdziwe polskie społeczeństwo, są grupy, które są z tego powodu niezadowolone.  

Rafał Stasiak

Przegląd woblerów sumowych do trollingu

Sumowe porady

Przegląd woblerów sumowych do trollingu

Każdy wędkarz, łowiący w trollingu sumowym, ma swoje woblerowe pewniaki i posiada swoją tajną broń na daną wodę. Trollingowe wędkarstwo sumowe swój największy boom i rozkwit miało gdzieś w okolicach roku 2012 i z każdym kolejnym rokiem przybywało przynęt przeznaczonych do łowienia sumów tą metodą. Rynek wobler&o…

Mateusz Frankiewicz

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com