nagłówek h1

Mariusz Drogoś i odrzańska życiówka

 Podczas trzeciego sumowego wypadu Mariusza udało mu się pobić swój rekord życiowy. Po zmierzeniu okazało się, że sum ma prawie 2 metry.

Dodano: 2018-06-14

 Mariusz Drogoś podczas swojego trzeciego wyjazdu sumowego złowił prawie 2 metrowego suma. O godzinie 2:30 nastąpiło piękne branie. Telepiąc się z zimna Mariusz czekał na zerwanie zrywki, ono jednak nie nastąpiło. Po upływie pewnego czasu wraz z towarzyszącymi mu kolegami zdecydował się na jej własnoręczne pozbycie. Jak się okazało później ryba niestety siedziała w dołku z drugiej strony rzeki. Wraz z towarzyszącym mu Mateuszem wskoczyli na ponton i z niego odbył się hol. Po pewnym czasie udało się podebrać rybę, na początku podejrzewali, że może być to sum w granicach 170-180cm. Jak okazało się przy mierzeniu był on znacznie większy, a miarka pokazała aż 195cm. Do magicznej 2 na początku zabrakło więc niewiele. Ten ogromny wąsacz skusił się na pełnego energii klenia.

 

Polecamy artykuły

Szarpane pstrągi

Opowieści

Szarpane pstrągi

Każdy polski wędkarz interpretuje słowo „szarpak” jednoznacznie. Etymologia tego słowa jasno nam sugeruje i nasuwa niezbyt pozytywne skojarzenia. Niestety, amatorów tej „metody” nad naszymi wodami nie brakuje. Jeśli jednak czytacie ten tekst, by znaleźć sposób, jak wyrwać z wody nakrapian…

Kamil Zaczkiewicz

Najważniejszy jest klimat

Opowieści

Najważniejszy jest klimat

Dobra wyprawa to taka, która pozostawia dobre wspomnienia. Ryby czasem dopisują bardziej, a czasem mniej, jednak to zawsze klimat gra pierwsze skrzypce.

Wojciech Andrzejak

Sumy z płycizny

Opowieści

Sumy z płycizny

Do napisania tego artykułu zmusza mnie odwieczny problem „sumiarzy”, który nieustannie zauważam na portalach społecznościowych, a nawet w realu! Chciałbym, aby ten tekst rozwiał wszelkie wątpliwości związane z łowieniem wąsaczy w płytkiej wodzie. 

Piotr Boufał

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com