nagłówek h1

Mariusz Drogoś i odrzańska życiówka

 Podczas trzeciego sumowego wypadu Mariusza udało mu się pobić swój rekord życiowy. Po zmierzeniu okazało się, że sum ma prawie 2 metry.

Dodano: 2018-06-14

 Mariusz Drogoś podczas swojego trzeciego wyjazdu sumowego złowił prawie 2 metrowego suma. O godzinie 2:30 nastąpiło piękne branie. Telepiąc się z zimna Mariusz czekał na zerwanie zrywki, ono jednak nie nastąpiło. Po upływie pewnego czasu wraz z towarzyszącymi mu kolegami zdecydował się na jej własnoręczne pozbycie. Jak się okazało później ryba niestety siedziała w dołku z drugiej strony rzeki. Wraz z towarzyszącym mu Mateuszem wskoczyli na ponton i z niego odbył się hol. Po pewnym czasie udało się podebrać rybę, na początku podejrzewali, że może być to sum w granicach 170-180cm. Jak okazało się przy mierzeniu był on znacznie większy, a miarka pokazała aż 195cm. Do magicznej 2 na początku zabrakło więc niewiele. Ten ogromny wąsacz skusił się na pełnego energii klenia.

 

Polecamy artykuły

Rekordowa samotna wyprawa

Opowieści

Rekordowa samotna wyprawa

Mamy sobotę 16 września 2017 roku, dzwoni budzik, jest 6:30 rano, pora wstać ponieważ przede mną kolejna sumowa wyprawa. Miała być, jak każda inna. Okazało się inaczej. To był dzień, kiedy złowiłem suma na miarę rekordu świata.  

Jean-christophe Conéjéro

Sumy z Wisły Mazowieckiej

Łowiska

Sumy z Wisły Mazowieckiej

Wyprawa nad Wisłę mazowiecką to coś więcej niż zwykły wyjazd na ryby. To przygoda, to możliwość obcowania z dziką przyrodą, z dala od ludzi. Wyjazd taki, nawet gdy nie uda się nam złowić upragnionej ryby, na długo zapisze się w naszej pamięci, bo na podobnych wyprawach nic nie jest takie samo.  

Mateusz Frankiewicz

Sezon na zębate

Poza sezonem

Sezon na zębate

Zimowo-wiosenne wędkowanie jest dla wielu łowców jedynie przedsmakiem prawdziwego sezonu, który rozpoczyna się dopiero wraz z zakończeniem okresów ochronnych ich ulubionych gatunków. Dla nas, spinningistów, pierwszy dzień maja zawsze był datą niejako magiczną. Nie tylko z powodu długiego wee…

Kamil Zaczkiewicz

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com